niedziela, 13 października 2019

Mój pierwszy protest wyborczy


       Szanowna Państwowa Komisjo Wyborcza, Wielmożny Panie Prokuratorze, oraz Wielce Szlachetny Panie Sędzio!
        W ten nadzwyczaj ważny dla wszystkich miłujących demokrację obywateli dzień, pragnę donieść, że w dniu wczorajszym zarządzany przez reżim portal tvp.info złamał ciszę wyborczą, publikując na swojej stronie tekst zatytułowany „Wywozili do lasu i znęcali się nad ofiarami. Sąd zmniejszył wyrok dla gangsterów”. Ze wspomnianego artykułu dowiadujemy się, że, jak to w sposób jednoznacznie tendecyjny relcjonuje wspomniały portal, „Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uznał, że kara 5, 6 i 7 lat więzienia dla osób, które wywoziły swoje ofiary do lasu i znęcały się nad nimi, jest zbyt surowa”.
       Jak się dowiadujemy z dalszej częsci wspomnianego tekstu:
      Czterech mężczyzn ze Środy Śląskiej wywoziło do lasu swoje ofiary. Każda z nich była bita, i strzelano do niej z broni pneumatycznej. Celem gangsterów było podpisanie przez porwanych zobowiązania do oddania pieniędzy, których nie pożyczyli”.
       W dalszej części wspomnianego artykułu czytamy:
      W listopadzie 2018 r. Sąd Okręgowy we Wrocławiu postanowił wymierzyć napastnikom wyższą karę. Uznano, że przez znęcanie się nad uprowadzonymi należy zmienić klasyfikację czynów z bezprawnego pozbawienia wolności na przetrzymywanie zakładnika w celu zmuszenia go do określonego działania. I tak, Krystian G. został skazany na siedem lat więzienia, Damian G. i drugi Krystian G. na pięć lat, a Maciej S. na rok i dziesięć miesięcy.
       Wszyscy mężczyźni odwołali się od wyroku. Teraz Sąd Apelacyjny – odwrotnie niż Sąd Okręgowy – uznał, że nie można im przypisać wzięcia i przetrzymywania zakładnika, a tylko pozbawienie człowieka wolności. W ten sposób kary zostały zmniejszone na odpowiednio: 6,5 roku więzienia, cztery, trzy lata oraz rok pozbawienia wolności
”.
         Uważam, że jest rzeczą nie podlegającą dyskusji, że powyższa informacja, przekazana w ten a nie inny sposób, stanowi oczywiste naruszenie przepisów o ciszy wyborczej, zachęcając do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość, która to partia od dłuższego już czasu atakuje polski wymiar sprawiedliwości i na tym ataku buduje swoje społeczne poparcie. W tej sytuacji, Telewizja Polska winna być pociągnięta do odpowiedzialności karnej za to, że naruszając ciszę wyborczą, szczuje przeciwko obecnie funkcjonującemu – co należy podkreślić, zgodnie z obowiązującym prawem –  systemowi wymiaru sprawiedliwości, a tym samym zachęca do głosowania w dzisiejszych wyborach na Prawo i Sprawiedliwość.
       Niech żyje demokratyczna Polska w demokratycznej Europie!


      
     


3 komentarze:

  1. Wieczorem przeczytam zaległości od piątku, jestem szczęśliwa, w trzy rodziny zagłosowaliśmy przed obiadem i mam zamówienie na dwa samochody przed kolacją czyli niebawem i być może trzeba będzie dwa razy obrócić:) Oby. Stan na 12-tą dziś - frekwencja we wsi tylko 10%, byliśmy po 13-tej, wieczorem dopytam. A póki co, będziemy trzymać za słowo ludzi, z którymi się po przyjacielsku dogadaliśmy:)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.