poniedziałek, 24 czerwca 2019

Osobówka z Mrowin do Opola


Czas, jak wiemy, nie daje nam chwili oddechu, w związku z czym ani się obejrzeliśmy, a tu już kolejny tydzień. A zatem nie pozostaje mi nic innego jak przedstawić swój najnowszy felieton z „Warszawskiej Gazety”. Jak zawsze – starocie.


      Do czasu gdy w minioną niedzielę, tuż po tym jak nasza policja ujęła człowieka podejrzewanego o zamordowanie 10-letniej dziewczynki z Mrowin, Wiadomości TVP najpierw przez pierwsze 10 minut informowały o kolejnym sukcesie prezesa Kurskiego w postaci najnowszej edycji festiwalu w Opolu, a następnie o kolejnych sukcesach Wojska Polskiego, wydawało mi się, że tragedią tego biednego dziecka żyje cała Polska. Ponieważ jednak jestem przekonany, że wspomniany prezes Kurski ma bardzo dokładnie policzone proporcje między zainteresowaniami naszego społeczeństwa i zdecydowanie wie, co i jaki ma wpływ na tak zwaną oglądalność, muszę założyć, że z tą „całą Polską” może być zupełnie inaczej niż mi się wydaje.

      Jest jednak coś, co wskazuje, że przynajmniej w niektórych częściach naszego społeczeństwa, wobec tego, co się wydarzyło w Mrowinach, festiwal w Opolu zszedł na drugi plan. Proszę sobie wyobrazić, że od pierwszego dnia jak odkryto zmasakrowane zwłoki tej dziewczynki, na stronie internetowej żarowianie.pl, ale również na licznych portalach ogólnopolskich zaczęło się autentyczne piekło. Oto okazało się, że zarówno mieszkańcy samej wioski Mrowiny, bliższych oraz dalszych okolic, jak i też rejonów niezwiązanych, wzięli sprawy w swoje ręce i na przykład już na początku okazało się, że dziewczynkę zamordował jakiś Kowalski, któremu w związku z tym sąsiedzi spalili chałupę. Kiedy okazało się, że to jednak nie Kowalski, pojawiła się informacja, że to był na pewno jakiś miejscowy ksiądz, bo jak wiemy, to nie mógł być nikt inny. Po księdzu, pojawiła się informacja kolejna, że za zabójstwem stoi władza Prawa i Sprawiedliwości, która mordując osoby powracające osoby z emigracji, tak by do kolejnych powrotów zniechęcić tych, co się jak dotąd nie zdecydowali. Czemu? To jasne. Jeśli oni się tu zlezą, nie starczy na 500+. A więc to zabójstwo to robota Kaczyńskiego.
      Ale to nie wszystko. Okazało się, że jeśli policja nie skorzysta z rady osób znacznie bardziej doświadczonych, morderca będzie mordował dalej, tak długo jak mu się zechce. A rozwiązanie zagadki jest przecież bardzo proste: wystarczy mianowicie sprawdzić logowania wszystkich telefonów komórkowych w okolicy, przeanalizować uzyskane dane i dalej już nie trzeba będzie szukać. Pojawili się też naoczni świadkowie, którzy widzieli jak pod szkołą przez trzy dni krążyła srebrna toyota, której kierowca z obleśnym uśmiechem obserwował kręcące się wokół dzieci. Głos nawet zabrał Krzysztof Dymkowski, znany „łowca pedofilów” i poinformował, że oto zgłosił się do niego świadek, dzięki którego informacjom udało się wytypować sprawcę, którym jest niejaki Piotr Boszko z Piekar Śląskich.
      Ktoś zapyta, po cholerę mój dzisiejszy tekst. Otóż powód jest jeden. Chciałem mianowicie wyrazić podziękowanie dla policji za to, że byli tak szybcy i dostarczyli mieszkańcom Mrowin sprawcę. Gdyby nie to, obawiam się, że już dziś wioska Mrowiny stałaby w ogniu, a jej mieszkańcy by się z uprzejmą pomocą z zewnątrz  wymordowali.


Zachęcam wszystkich do czytania moich książek. Zostało ich jeszcze kilka, wystarczy więc kliknąć jedną z okładek tuż obok i już jesteśmy w domu. Naprawdę warto.
Zachęcam wszystkich do czytania moich książek. Zostało ich jeszcze kilka, wystarczy więc kliknąć jedną z okładek tuż obok i już jesteśmy w domu. Naprawdę warto.

4 komentarze:

 1. Policjanci popsuli im szyki, poniekąd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Grzeralts
   To prawda. Wystarczy posłuchać RPO.

   Usuń
  2. Nawet emerytowany Rzepliński dał głos w obronie sprawcy. W głowie się nie mieści co oni są w stanie zrobić próbując obronić stare układy.
   https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-andrzej-rzeplinski-komentuje-zatrzymanie-jakuba-a/g3r5sbh

   Usuń
 2. @crimsonking
  Moim zdaniem, jeśli tu chodzi o obronę starych układów, to tylko w tym sensie, że oni dostali cholery na ten oczywisty sukces policji i stają na głowie, by PiS-owi nie wzrosło.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.