Czy pan włodek, będzie musiał przeżyć słodkie deja vu?

     Nadszedł kolejny weekend, a więc pora na mój felieton z „Warszawskiej Gazety”. Dziś o waldku… przepraszam, włodku…. A może o władku? Obojętne.     

     Być może Państwo jeszcze pamiętają, jak pewnego poranka na warszawskiej Pradze, dwóch nastolatków rzucało koszami na śmieci w przejeżdząjące tramwaje, na owe popisy chuligaństwa zareagował pewien policjant,  w odpowiedzi został kilkakrotnie pchnięty nożem i zmarł. Nie wiem, co dziś słychać u tamtych gówniarzy, czy trafili do poprawczaka, czy może do więzienia, a tym bardziej nie mam pojęcia, czy wciąż siedzą, czy może wrócili do swoich domów i korzystają z uroków życia na emigracji w Londynie, podejrzewam jednak, że jeśli śledzą  z uwagą wydarzenia w kraju, to muszą czuć dużą satysfakcję, widząc, jak kiedyś ich sztandarowe hasło CHWDP wyszlachetniało i zamieniło się już tylko w inteligencki rechot.
      Niedawno portal tvn24.pl pokazał nam film, na którym policjanci próbują wylegitymować pewnego dwumetrowego dryblasa, który został przez nich przyłapany, jak przechodzi przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, a ten, zamiast się podporządkować poleceniom, z policjantów szydzi, a jego żona owe żarty nagradza kpiącym śmiechem, tym samym zachęcając „swojego miśka” do dalszych szyderstw. Ponieważ ostatecznie szyderstwa zmieniły się w agresję, policjanci owego byczka powalili na ziemię i założyli mu kajdanki, sprawą zainteresowała się telewizja TVN i nakręciła reportarz o brutalności „pisowskiej policji”.
      W tych dniach mieliśmy wszyscy okazję obejrzeć film z próby wylegitymowania przez policję Władysława Frasyniuka, który chwilę przedtem podczas antyrządowej demonstracji zaatakował policjanta. Tu Frasyniuk, podobnie jak tamten człowiek, również nie chce się wylegitymować, pytany o nazwisko, poklepuje policjanta po ramieniu i dowcipnie odpowiada, że się nazywa Jan Wincenty Grzyb i że jest kumplem Lecha Kaczyńskiego. My oczywiście wiemy, że gdyby w Stanach Zjednoczonych Frasyniuk, nawet nie poklepał policjanta po ramieniu, ale wyciągnął w jego kierunku rękę, zostałby w najlepszym dla siebie wypadku w jednej chwili obalony na ziemię, skuty i wsadzony prosto do aresztu, niestety jesteśmy w Polsce, a nie w Stanach i społeczna atmosfera jest taka, że policja i wojsko, za to, że odrzucając propozycję przyłączenia się do antyrzadowego puczu, tym samym stanęli po stronie „faszystowskiego reżimu” i zostali przez główny nurt, potraktowani jako element wrogi.
      Na wspomnianym filmie widzimy, jak Władysław Frasyniuk kpi z dwóch młodych policjantów, że oni nie wiedzą z kim mają do czynienia. Otóż mam dla Frasyniuka wiadomość, która mu się z pewnością nie spodoba. Oni, podobnie zresztą jak 90% Polaków w ich wieku, nie wie ani jak wygląda, ani tym bardziej kim był nie tylko Frasyniuk, ale nawet Wałęsa. Oni wiedzą, kto to taki Andrzej Duda, Beata Szydło, no i oczywiście Jarosław Kaczyński i lepiej już nie będzie. A skoro tak, to dojdzie i do tego, że kiedy tylko władza poczuje, że napięcie nieco spadło, to zarówno Frasyniuk, ale nawet aktorka Janda za klepanie policjanta po ramieniu dostaną prostą fangę w nos. Normalnie, w ramach antyterrorsytycznej samoobrony. I świat ani drgnie.

Zapraszam wszystkich do naszej księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, gdzie są do kupienia moje książki. Polecam gorąco.

      

Komentarze

 1. Żałować należy, że frasyniuk tego nie przeczyta.
  Autorze, mamy dzisiaj 17.06. 2017r. Wydarzenie miało miejsce równo tydzień temu- było, minęło, zapomniało się!
  Są ważniejsze sprawy, aktualniejsze, trzeba nadążać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ano
   To proszę nadążać. Najlepiej na swoim blogu.

   Usuń
  2. Proszę sprawdzić w słowniku języka hiszpańskiego znaczenie swojego pseudonimu.Przypominam, ze hiszpański obecnie jest trzecim językiem na tym swiecie. Zalecam więc ostrożność leksykalno-filologiczną.Nadążanie najlepszej zacząć od siebie.

   Usuń
 2. Stary Faryzeusz17 czerwca 2017 11:00

  Średnia wieku w policji, szczególnie wśród tzw. "chodnikowcow" jest dość niska więc gdyby do zdarzenia doszło w jakimś przypadkowym miejscu to dzielny Frasyniuk dostał by wpi...ol jak poseł Wipler.
  A za tego Grzyba to powinien dostać parę tysięcy grzywny z art.65 kodeksu wykroczen:
  Art. 65. § 1. Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:
  1) co do tożsamości własnej lub innej osoby,

  2) co do swego obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia lub zamieszkania,

  podlega karze grzywny.

  § 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Stary Faryzeusze
   To ze ci dwaj chłopcy nie wiedzieli, kim on jest, jest dla mnie oczywiste. Tam był jeden bardzo zabawny moment, kiedy on się ich spytał, skąd oni wiedzą że nazwisko które on im podaje jest nieprawdziwe. Jeden z nich spokojnie odpowiedział: "Bo pana koledzy krzyczą, zostawcie Władka, a to znaczy, że pan ma na imię Włodzimierz albo Władysław". Ale on się musiał wściec.

   Usuń
  2. Stary Faryzeusz17 czerwca 2017 11:37

   Dla mlodych ta cala solidarność to abstrakcja i nie wiadomo tylko czy było to przed pierwszą czy przed drugą wojną a o Frasyniuku to pies z kulawą nie słyszał.

   Usuń
  3. @Toyah
   To jest po prostu przepiekne:) Musze koniecznie zanlezc i zpbaczyc.

   Usuń
 3. Śliczne, śliczne, ale jeszcze nie teraz, niestety. Moim marzeniem nie jest jakaś tam zmiana elewacji, samochodu, czy co tam jeszcze może przyjść do głowy, ale materializacja moich marzeń zawartych w trzech ostatnich zdaniach ostatniego akapitu. Żądam, żeby każdy dostał to, na co sobie zapracował. Toyahu, dzięki za dzisiejszy wpis, bo daje nadzieję, że nie wszystko stracone. Często byłam zmartwiona, lekko zdołowana, powtarzam lekko, Twoimi tekstami, bo choć się z nimi identyfikowałam, to myślałam, że jest lepiej niż ja to wszystko odbieram. Ale nie można się oszukiwać, bo to bardzo zgubne jest. No a dziś? Albo masz bardzo dobry dzień, albo, oby, masz superrację. Idę sprzątać, chętnie bym przy tym pośpiewała z radości, ale z powodu braku wokalnych talentów pozwolę śpiewać zawodowcom. Gorąco pozdrawiam i małżonkę i dzieci i malutką wnuczkę. Włodzimierz albo Władysław - piękne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Jola Plucińska
   Ja ten tekst pisałem w poniedziałek, ale i tak dziękuję. W końcu, czym jest tych parę dni?

   Usuń
 4. Nie wiem, co dziś słychać u tamtych gówniarzy, czy trafili do poprawczaka, czy może do więzienia, a tym bardziej nie mam pojęcia, czy wciąż siedzą, czy może wrócili do swoich domów
  --------------------------------------
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/310160,Warszawa-25-i-15-lat-wiezienia-dla-zabojcow-policjanta-Andrzeja-Struja

  Nie dostali dożywocia, bo wg. KK mieli mniej niż 18 lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @glicek
   Ja wiem, ile oni dostali. Chodzi o to, co u nich słychać dzisiaj.

   Usuń
 5. "toyah17 czerwca 2017 11:21

  @ano
  To proszę nadążać. Najlepiej na swoim blogu."

  Do kogo skierowany jest pański blog?
  Do klakierów i potakiwaczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ano
   Z pewnością nie do tej części czytelników, którzy tu przyłażą po to, by się bezczelnie skarżyć na swój notoryczny brak satysfakcji.

   Usuń
 6. @toyah
  oprócz pańskiego blogu, czytam jeszcze kilknaście innych. Proszę mi wierzyć, że nie spotkałem się z takim odnoszeniem/nie napiszę, że chamskim wręcz/, jak u pana.
  Może czas zrobić sobie przerwę od pisania lub naprawdę zmienić lekarza leki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ano
   Kilkanaście? Jestem pod wrażeniem. To faktycznie wymaga zmiany lekarza. No i zgadzam się. Musi sobie Pani zrobić przerwę od pisania.

   Usuń
 7. @autor
  na takie dictum, nie pozostaje mnie nic innego napisać jak:
  radzę panu udać się do psychologa i zoperować sobie ego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ano
   A jeśli nie pójdę, to Pani sobie jakoś w życiu poradzi, czy dalej będzie mi Pani zawracała dupę swoimi poradami?

   Usuń
 8. @autor
  Nie pozostanie mnie nic innego, jak tylko zaproponowanie panu stanowiska ambasadora w Sodomie i Gomorze!

  OdpowiedzUsuń
 9. @ano
  To już po raz drugi "nie pozostaje Pani nic innego". Co będzie teraz?

  OdpowiedzUsuń
 10. @autor
  pan wybaczy ale odpowiadam za to co napisałam, a nie za to co pan zrozumiał.
  ps
  Chyba nie wyglądam jak chandlerowska tarantula na porcji biszkopta?

  OdpowiedzUsuń
 11. Oglądam pierwszy raz od 100 lat tzw. szkło kontaktowe na tvn. Z ciekawości, żeby zobaczyć jak to teraz wygląda. Grzegorz Miecugow jest już lepszy od krzesła, o którym kiedyś mówił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @marcin d.
   Lepszy? To sukces. Myślałem, że gorszy.

   Usuń
 12. @ano
  Dobra. To powiem bardziej bezpośrednio. Niech Pani się ze swoimi komentarzami stąd ewakuuje. Gdziekolwiek. Da się coś zrobić, czy to już jest nałóg?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czy Rafał Trzaskowski zaprosi Miley Cyrus na uroczyste otwarcie nowej oczyszczalni ścieków?

"Für Deutschland", czyli o metodzie skutecznego uprawiania polityki

A więc Trump, czyli białe Święta?