środa, 29 marca 2017

Czy bez Andrzeja z Działdowa Platforma Obywatelska odzyska władzę?

      Ponieważ od czasu jak TVP została przejęta przez rząd Dobrej Zmiany i tak zwany antypis został zmuszony do tego, by się nieco w swoich ambicjach ograniczyć, ostatecznie zrezygnowałem z usług telewizji TVN24. W związku z tym wszystkie informacje dotyczące tego, co oni do nas mówią, czerpię z Sieci, a konkretnie z Twittera, gdzie nic z tego, co tam się godnego uwagi dzieje, nie przechodzi niezauważone. No ewentualnie, przyznaję, niekiedy, by zorientować się w bieżącym stanie rzeczy, zaglądam do portalu tvn24.pl i to głównie stamtąd pozyskuję wiadomość, że gdzieś w Berlinie, czy w Brukseli doszło do ataku terrorystycznego, lub że ewentualnie w Łodzi jakiś ksiądz pobił dziecko, które postanowiło zaprezentować się w kościele z puszką piwa.
      Z tych samych zatem źródeł dowiaduję się, że od czasu gdy Prawo i Sprawiedliwość uzyskało niczym nie skrępowany dostęp do mediów, telewizja TVN24, z naprawdę nielicznymi wyjątkami, służy w chwili obecnej wyłącznie do utrzymywania w publicznej przestrzeni takich trupów, jak Włodzimierz Cimoszewicz, czy Jerzy Buzek. Z tego co udało mi się zauważyć, stacja TVN24, kiedy wszyscy mający jakiekolwiek znaczenie politycy i komentatorzy przenieśli się do TVP Info, TVN, aby wypełnić swoje 24 godziny jakimiś twarzami, musi się zdać na tych, o których w przeciwnym wypadku normalnie odbierający świat człowiek, by już dawno skutecznie zapomniał. Stąd też tam nie ma dnia, by obok wspomnianych Cimoszewicza i Buzka, nie pojawili się Michał Kamiński, Roman Giertych, Andrzej Rzepliński, Robert Biedroń, Marek Belka, Ryszard Kalisz, Leszek Balcerowicz, Jerzy Wenderlich, Marek Jurek, Janusz Zemke, Andrzej Olechowski, Ludwik Dorn, Kazimierz Marcinkiewicz, Ryszard Bugaj, Lech Wałęsa, Jan Rokita, Aleksander Smolar, Dariusz Rosati, Aleksander Kwaśniewski, czy któryś z artystów, jak Daniel Olbrychski, czy Agnieszka Holland.
      Kierownictwo stacji eksploatuje wręcz do porzygania te wszystkie gnomy, tak jakby autentycznie wierzyło, że oto przed nami intelektualne kadry, które w odpowiednim momencie przejmą stery władzy. Mało tego. Obserwując to, co się tam wyprawia, można odnieść wrażenie, że oni autentycznie uwierzyli, że zapoznając naród z tym, co Zemke z Holland mają do powiedzenia, czas owego przejęcia nie dość, że uczynią bardziej realnym, to jeszcze go znacznie przybliży. A ja muszę przyznać, że tego ich planu nie jestem w stanie przejrzeć. Autentycznie nie jestem w stanie pojąć, jak oni mogli sobie wyobrazić, że dzięki tego typu reklamie uda im się ów projekt sprzedać. Przecież to się nie może udać. To już prędzej Kurski zmieni nazwę Wiadomości TVP na „Dziennik Telewizyjny” z oryginalną muzyką Wojciecha Kilara, wygrzebie z jakichś postubeckich spółek tych wszystkich Stefanowiczów, czy Woźniaków, posadzi ich przed kamerami zamiast Holeckiej i Adamczyka, każe im robić tak zwany przekaz dnia i wzbudzi tym autentyczny entuzjazm. I daję słowo, że nie może być inaczej, jeśli a konto polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Morozowski będzie nadal przepytywał Ryszarda Kalisza, a Monika Olejnik Andrzeja Olechowskiego.
      No dobra, przyznaję, że widzę dla nich jeszcze jedną szansę. Niech oni w cholerę zamkną cały ten interes i wyłącznie między 22 a 23 nadają powtórki Szkła Kontaktowego z minionych 12 lat. Codziennie, z wszystkimi telefonami od Andrzeja z Działdowa, oraz esemesami od Marii z Piły, z każdym kolejnym żartem, każdym rozsznurowanym butem i krzywo zapiętym guzikiem Jarosława Kaczyńskiego, tak wieczór w wieczór przez kolejne miesiące i lata. Może gdzieś w okolicach roku 2025 coś drgnie i wtedy wystarczy, że z orędziem wystąpi Ryszard Bugaj i będzie można przejąc władzę. Inaczej nic z tego.Już jutro w Warszawie rozpoczynają się Targi Wydawców katolickich, na których, jak co roku, będziemy. Gdy chodzi o mnie osobiście, przyjadę do Warszawy w sobotę rano i zostanę do wieczora. Co w niedzielę, tego jeszcze nie wiem, ale na pewno wcześniej dam znać. Zapraszam.

52 komentarze:

 1. Oni powodują absolutne zmeczenie materiału, a kiedy będzie czas Nasza piękna Magda Ogórek zostanie premierką może nawet raz w tygodniu będzie pokazywać to i owo w orędziu do narodu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @parasolnikov
   Rozumiem że to iż ona dobrze wygląda jej nie dyskwalifikuje?

   Usuń
  2. Jak dla mnie to mogliby ją puszczać w telewizji z każdej strony :)

   Usuń
  3. Oczywiście że aż mogli. Ja się jednak zastanawiam, skąd wziął się zwyczaj, by to że ona jest ładna i zgrabna wykorzystywać jako argument przeciwko niej.

   Usuń
  4. Oczywiście że aż mogli. Ja się jednak zastanawiam, skąd wziął się zwyczaj, by to że ona jest ładna i zgrabna wykorzystywać jako argument przeciwko niej.

   Usuń
  5. Ładna, zgrabna i intelignetna nic nie wykorzystuje przeciwko niej pisze bez cienia ironii jestem przekonany, że będzie premierką i jestem przekonany, że pokaże nam gdzie raki zimują.

   Usuń
  6. Ładna, jak ładna. Jest bogata i stać ją na chirurgię plastyczną, poza tym przeciętna. Wygląda jak dobrze powycinana lalka. Żaden to jest argument na jej rzecz. Doceniam natomiast głos, bo nie ufam piszczącym kobietom, zwłaszcza po doktoratach. Ale żeby zaraz urząd premiera - dajcie spokój, nie straszcie, chyba nie jest tak źle, niech PBS rządzi jak najdłużej, dobrze jej idzie i na drugą kadencję nadaje się świetnie.

   Usuń
  7. Parasolnikov szuka żony, to i wrażliwy na wdzięki niewieście.

   Usuń
  8. :D no no , jak tak dalej pójdzie to faktycznie, zaczną się ustawiać w kolejce :)

   Usuń
  9. @parasolnikov
   Otóż Twój komentarz nie dość, że był ironiczny, to jeszcze dość chamski. Oczywiście, jeśli się zgodzimy, że sugerowanie, że ona będzie "pokazywać to i owo" nie jest wypełnione spokojną życzliwością. Swoją drogą, nie wiem, czemy się tego wypierasz. Ja w stosunku do wielu osób jestem i złośliwy i chamski. I uważam, że to jest okay.

   Usuń
  10. @parasolnikov wrzuć sweet-focię u Toyaha;) @Toyah przepraszam za trolling, ale serio uważam, że z powodu zalewu testosteronu Parasolnikov nie jest w stanie obiektywnie ocenić pozazmysłowej strony Magdy Ogórek...

   Usuń
  11. Wypieram, się bo to poważna sprawa. Moge chrumkać jak wieprz i znacząco podśmiechiwać. Ale sprawa jest poważna i całkiem serio piszę, że Magda jeszcze nam pokaże (i nie to co byśmy chcieli zobaczyć).
   Proponowałbym kompromis, komentarz był chamski ale nie ironiczny :)

   Usuń
 2. Panie Krzysztofie, pełna zgoda co do TVN24. Ale mam pytanie, kogo ze "znaczących" komentatorów i polityków w TVP (a zwłaszcza w TVP Info) ma pan na myśli? Tych z "wSieci" albo z "Do Rzeczy"? A politycy? Którzy to? Przecież poza JK reszta nie ma nic do powiedzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @pawelb
   Ten tekst nie jest o tym, że Magda Ogórek ma coś do powiedzenia, a Janusz Zemke nie.

   Usuń
  2. Czytając te emocje powoli dochodzę do wniosku, że Leszek Miller jest politykiem dalej przewidującym, niż wielu byłoby skłonnych przyznać.

   Jeśli już Magda Ogórek aż tak się Wam podoba, to zauważcie, że jej aktywność publiczno medialna odbywa się na falach PiSu (w każdym znaczeniu). Tymczasem nie potrafię względem tego skojarzyć żadnego objawu niechęci od strony szeroko rozumianej SLD. Ponad podziałami?

   Usuń
  3. Tekst oczywiście nie o tym. Szkoda tylko, że kiedy TVN szura już d...po ziemi "nasi" robią takie dno w TVP. Naprawdę szkoda. Rozumiem, że stan wyższej konieczności, żr Dobra Zmiana itp. Tyle, że taki przekaz TVP nas obraża. A TVN? oby tak dalej

   Usuń
  4. @pawelb
   Moim zdaniem, Wiadomości sa okay. Poza tym zgoda.

   Usuń
  5. To ciekawe, bo ja mam wrażenie, że z Ogórek szydzą wszyscy. Głównie za to, jak wygląda.

   Usuń
  6. Czy gdyby M. Ogórek wywodziła się ze szkoły bezcennej Marii Janion, to miałaby do dyspozycji osobistą panią charakteryzatorkę(no przecież nie panią charakteryzator), która przed każdym wystąpieniem publicznym zrobiłby z niej taką np. Kazię Szczukę ? nie sądzę, wówczas jej wygląd byłby atutem. Jak mawia mój kumpel: w życiu trzeba wiedzieć, gdzie tyłek posadzić. No i tak to. A trzeba było się zapisać do klubu myśli tfurczej współczesnych feministek.

   Usuń
 3. To jest ciekawe, jak właściciel TVN wychodzi na tych przekazach biznesowo? Czy oni wyliczyli, że grupa docelowa jest na tyle liczne, że opłaca się do niej kierować tak sformatowane informacje, czy też to są względy ideologiczne?
  Ja w swej naiwności myślałem, że zmiana właściciela zmieni nieco profil informacyjny TVN i zwłaszcza TV24, ale się bardzo pomyliłem. Dziwne to z punktu właściciela, który świadomie pozbawia się wpływów ze strony np. spółek, gdzie właścicielem jest Skarb Państwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @telok
   Też tego nie rozumiem. Jak oni mogą sobie myśleć, że Marcinkiewicz jest w stanie kogokolwiek przekonać do jakichkolwiek refleksji poza tym, że Kaczyński 12 lat temu popełnił okropny błąd traktując go tak poważnie. A i jest mało prawdopodobne, bo kto siega aż tak głęboko w przeszłość, by pamiętać, że on był kiedyś premierem?

   Usuń
  2. TVN chyba zaprasza jakieś nowe twarze choćby z kropkaNowoczesnej jak Szeuring-Wielgus, Gasiuk-Pichowicz nie mówiąc o Petru? Ostatnio rano na TVN24 mignął mi sam Szczerba. Ale może u podstaw takiej polityki jest taki sam format jak stacji radiowych typu "złote przeboje" czyli puszczamy to co nasi widzowie znają i bardzo lubią. a że głównymi widzami TV są starsze osoby nie nawykłe do szybkiej zmiany klisz. Dla nich np. Wałęsa nigdy nie będzie Bolkiem, zaś bytność Marcinkiewicza i Giertycha w rządzie znienawidzonego Kaczyńskiego nie ma znaczenia.

   Ja mam teraz bliskie kontakty z KODziarzami, szczególnie, co smutne - w ten obłęd wpada moja matka, a jej facet dawno już w to wpadł. Np. prasowy fejk o tym, ze Marie LePenn wraz z Kaczyńskim i Orbanem mają zamiar rozmontować UE podtrzymany przez ww. "autorytety" na włączonym nonstop TVN (z przerwą na wyniki Lotto w TVPInfo) wkręcił im się mózgi, wszedł w nich jak nóż w masło. I nie widzę żadnej możliwości aby to odkręcić, tym bardziej że facet mojej matki dostaje jakieś rolnicze dopłaty z UE (pola orne + las).

   Czysty żywy obłęd, że przez Kaczyńskiego znikną jego dochody z UE po rozmontowaniu UE (czyt Niemiec), która przecież "utrzymuje ten cały burdel" jest nie do odkręcenia z tego co widzę szczególnie, ze te poglądy są bliskie części jego otoczenia - dalsza rodzina i jego koledzy, emerytowani nauczyciele tak samo zresztą jak on.

   Dlatego nawet bez oglądania TVNu mam - niestety - wieści z pierwszej ręki jak to działa na innych i jakie poglądy są akceptowalne a jakie nie. Aha! do przekazu TVNu trzeba jeszcze doliczyć na deser fejsbukowy "SokZBuraka".

   Usuń
  3. @glicek
   Z tego co wiem, każdy z nas w ten czy inny sposób otrzymuje wiadomości z pierwszej ręki.
   Co do TVN-u ja domyślam się, że oni od czasu do czasu proszą o wypowiedź któregoś z aktualnie czynnych polityków, może nawet i senatora Bielana, czy marszałka Karczewskiego. Mnie chodzi o to zdecydowanie ponad miarę odgrzebywanie tamtych trupów.

   Usuń
  4. zdecydowanie ponad miarę odgrzebywanie tamtych trupów.
   --------------------------
   Może to tak jak przeglądanie/czyszczenie starej flinty albo szabli, które wiszą na ścianie a nuż kiedyś się przydadzą na przyszłość?

   No i starsi widzowie ich lubią, dla nich ww. ludzie nie są politycznymi trupami, tylko musieli abdykować przez tych a raczej TEGO, który dorwał się do waaadzy na którą nie zasługuje i dawno powinien być politycznym trupem. Ale nie jest.

   Usuń
  5. Ja proponuję jeszcze raz odczytać tę listę nazwisk zauważając, że za dwa lata w wyborach do Sejmu połowa z tej listy przekroczy wiek 70 lat.

   Wprawdzie, np. taki Adenauer, ..., itd., ale przecież nie można abstrahować od formatu.

   Druga połowa tych nazwisk to są ... szkoda gadać.

   Usuń
 4. Przyznaje sie, ze TVN nigdy nie ogladalam sama przelaczajac na ten kanal. Mialm to szczescie, ze w latach 2000 - 2006 nie mialam telewizora bo mnie nie bylo na taaki luksus stac. Kiedy w koncu udalo mi sie kupic jaki na wyprzedazy w MM to mialam tylko antene pokojowa czyli TVP. Teraz nie ogladam polskiej telewizji na co dzien. Bylam niedawno w Polsce i mialam okazje obejrzec jedne Wiadomosci - i byly dokladnie jak juz pisales kiedys, duzo o sukcesach a potem nabijanka z opozycji. Pieknie wykonane warsztatowo - mucha nie siada. Teraz czerpie informacje o tm co w Polsce i na swiecie tez z Twittera oraz twojego bloga.
  Po tym dlugim wstepie cos o TVN i TVN24. Dlaczego takie nazwiska a nie inne? Ja sobie mysle, znajac tych co ogladaja w wierza, ze TVN to cala prawda cala dobe, ze dla nich to sa sprawdzone autorytety. Oni byli na wizji od zwasze i wszedzie. Teraz sa tylko w TVN a to swiatdczy o tym, ze..... TVP klamie i ma falszywe autorytety. Faklszywe, bo nieznane od 25 lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ponponka1
   Może i tak, ale i tak tego nie rozumiem.

   Usuń
 5. Tak na marginesie to ciekawa jest średnia wieku tych komentatorów z Pana notki, bo ona wynosi 62 lata. Jak to kiedyś mawiano - by rozum był przy starości, nigdy takiej obfitości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @telok
   62? Naprawdę? Myślałem że znacznie więcej. No ale w sumie nic dziwnego. To jest moje pokolenie.

   Usuń
 6. Przyszło mi kiedyś do głowy, żeby z okazji primaaprilisowego 1 kwietnia prowadzący Szkiełko Kontaktowe i WTyleWizji zamienili się miejscami. Czyli Szkiełko poprowadzi Ziemkiewicz z Ogórkową zaś do WTyleWizji poszedłby Sianecki z Andrusem. O ile w TVP Info nic by się nie stało o tyle wśród widzów TVN24 nastąpiłaby jeszcze większa eksplozja jeszcze większych emocji ze zgonami stałych widzów wyłącznie, telefon stopiłby się od wzburzonych widzów i mielibyśmy szloch, płacz i krzyki przerażonych ludzi przez następny tydzień. :)

  Rozszerzę powyższą teorię, TVN jest jak radiowa "Trójka" - starzeje się razem z widzami i odcina kupony od dawnej sławy i chwały, jest wyspą na ocenia pisowskim. Filarem są "złote przeboje", pewne starsze i zasłużone "gwiazdy" które mają wolny wstęp na antenę bez względu na to co nagrają. Bywają młodsze po zatwierdzeniu przez radę programową, ale muszą być na "pewnym poziomie". Dla widzów "tójki" wszystko to co nie leci w "trójce" to discopolo. I tak stacja ta starzeje się razem ze swoimi słuchaczami. Dlatego widzę podobieństwa miedzy trójką a TVNem.

  Jeszcze jedno - oba te media łączy Artur Andrus, człowiek, który jest dla mnie zagadką, bo - moim zdaniem - kompletnie nie ma głosu, a z telefonów do "Szkiełka" starsze osoby się nim i jego talentem zachwycają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @glicek
   Mnie Andrus akurat w ogóle nie przeszkadza. A co do głosu, Młynarski też nie miał głosu i co z tego?

   Usuń
 7. Obawiam się, że za tym stoją też ich czarne interesy. Chodzi nie o pieniądze, a o misję, żeby ludzie tego słuchali aż na prawdę oszaleją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni są właśnie po to, żeby ich widzowie nie wyszli z tego opętańczego obłędu w który wpadli.

   Usuń
  2. No, ale przecież ten nowy właściciel to chyba jest zainteresowany wynikiem ekonomicznym. Być może, że takie sprofilowanie dalej przynosi zyski, bo nie uwierzę, że ktoś ze względów ideologicznych dokłada duże pieniądze do interesu w jakimś marginalnym kraju.Telewizja na poziomie TVN to muszą być naprawdę spore pieniądze, co widać np. w porównaniu z TV Republika, gdzie wszystko wygląda na kompletną amatorkę, a odczytywanie serwisów informacyjnych z dziwnym akcentowaniem lektora doprowadza mnie do szału.

   Usuń
  3. @telok
   Nie oglądam Republiki w ogóle, więc nie mogę komentować. Ale oczywiście wierzę, że są do bani. W końcu to z nich się wykluł red. Rachoń.
   Co do wyników ekonomicznych, moich zadniem ITI inwestuje wyłącznie w nadawane w TVN-ie seriale o dr4amatach młodych ludzi, no i filmy. Tvn24 zostało puszczone samopas.

   Usuń
  4. No, ale Rachoń w TV Republika był naprawdę dobry w programie o necie, który prowadził. Tam były żarty i śmiechy, ale bez witzów koszarowych.On kompletnie się w TVP pogubił. To nie jest jego bajka. Trochę mi go szkoda, bo to jest dosyć przytomny facet i zna się na tenisie.

   Usuń
  5. Tak na pobieżny rzut oka - ostatnie sprawozdania finansowe TVN i całej grupy są z sierpnia 2015 czyli prawie sprzed 2 lat. Nie wiem jak to wygląda teraz.

   http://www.money.pl/gielda/spolki-gpw/PLTVN0000017,finanse.html
   http://investor.tvn.pl/publikacje-raporty-finansowe/2015,1.html

   Usuń
  6. Podobno na tenisie też się zna Kwaśniewski.

   Usuń
 8. Tak sobie wszyscy o wszystkim gadają - to i ja. Kilka dni temu podczas rozmowy z fanką TVN i Polsatu usłyszałam, że skoro oglądam TVPinfo - to po prostu jestem zmanipulowana tym programem. No i przyznam, że nie znalazłam kontrargumentu. Poza tym jednym, że nie oglądam w ogóle TVN i Polsatu, a dotychczasowe wiadomości (przed jesienią 2015) czerpałam głównie z TV Trwam.
  Widać w tych telewizjach suflują taki przekaz - gwarantuję, że sama nie wymyśliłaby tego :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Trzeba było powiedzieć, że oglądasz TVP Info, żeby usłyszeć, co mają do powiedzenia poseł Szczerba i Grabiec.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak - bo w to, że nie jestem zmanipulowana nie uwierzyłaby... :-)

   Usuń
  2. @Ogrodiczka
   Oczywiście że nie.

   Usuń
 10. To jest jeszcze wszystko nic. Oto właśnie czytam take info: http://niezalezna.pl/96217-masa-chcialby-zostac-ochroniarzem-szefa-pis-ochronilbym-go-wlasna-piersia

  OdpowiedzUsuń
 11. @piter
  W jakim sensie, to jeszcze nic?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to jest rewelacja. Wyciągnąć samego Masę... No przyznasz chyba? ;)

   Usuń
  2. @piter
   Ja bym sie aż tak nie podniecał. Ten cały Masa już od wielu lat robi na mnie wrażenie postaci fikcyjnej.

   Usuń
  3. @toyah: Zupełnie się nie podniecam. Wydaje mi się, że oni już zupełnie nie wiedzą w co włożyć rękę. Jakiegoś bandziora (pal sześć czy on jest fikcyjny czy nie, raczej nie) wywlekają i on nagle, wtem, opowiada takie dyrdymały.

   Usuń
 12. Rzepliński często tam występuje? Jeśli tak, to chyba już całkiem zrezygnował w startowaniu w wyborach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Magazynier
   Nie wiem, czy często. Raz na jakiś czas o nim słychać. A w jakich wyborach on miał startować?

   Usuń
 13. W prezydenckich. Petru go chyba namawiał.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jakieś "nowe" idzie, obstawiam, że dopiero wybory samorządowe ujawnią twarz tego nowego.

  OdpowiedzUsuń