Twarze

Zupełnie niespodziewanie, niemal jak grom z jasnego nieba, pojawiło się coś, co z jednej strony bardzo dramatycznie wbiło się między nasze refleksje na temat chujów z magazynu Press, a chujów na magazynie Press wychowanych, a więc między moje dwie niedawne refleksje zamieszczone na tym blogu, a z drugiej strony, choć bardzo przewrotnie, to jednak w sposób niezwykle czytelny, obie te refleksje uzupełniło. Mam tu na myśli fakt, że chyba wczoraj, na obrazku jaki umieściłem też tutaj, a linkującym czytelnika do zamieszczonego na youtubie występu Piotra Wolwowicza w telewizji Polsat, i egzekucji, jakiej dokonało na nim przez Polsat wynajęte i opłacone jury, pojawiła się informacja, że ponieważ Polsat jest bardzo niezadowolony z tego, że ten występ i ta egzekucja – a jednocześnie dowód żywego zaprzaństwa ze strony zarówno Polsatu jak i zatrudnionych przez Polsat osób – są roztrząsane publicznie, film został usunięty.
Widok czarnego ekranu z owym cenzorskim komunikatem właściwie mnie uradował. Uradował do tego stopnia, że w pierwszej chwili myślałem, że właściwie idealnie by było zostawić to okienko jako znak czasów. Mniej więcej tak samo, jak przed niemal już rokiem, kiedy to Agora zażądała ode mnie usunięcia z mojego blogu zdjęcia zmarłego w Smoleńsku Lecha Kaczyńskiego z wnuczką, twierdząc, że to jest ich zdjęcie i mi nic do niego, a ja w odpowiedzi na to żądanie zostawiłem zamiast po tej fotografii puste miejsce i opowiedziałem, co tam kiedyś było. Pomyślałem sobie, że tak będzie dobrze. Że każdy kto jeszcze kiedyś zajrzy do tej notki i na dole zobaczy to czarne okno, z jeszcze czarniejszym komunikatem, będzie wiedział to co miał wiedzieć plus jeszcze więcej, może nawet dużo więcej. A jednak przyszedł mi do głowy pomysł lepszy. Lepszy, bo mówiący jeszcze więcej. Ale o tym za chwilę.
Ktoś mi powie, że przecież nic takiego się nie stało. Zresztą zarówno dziś, jak i wtedy. Bo tu chodzi wyłącznie o święte prawo własności. Nie po to przecież Agora wydaje ciężkie pieniądze, skupując od ich autorów wszelkie możliwe fotografie, żeby je później ktoś bez pytania i za darmo publikował. Nie po to też Polsat organizuje swoje imprezy – które też przecież cos tam kosztują – by ktoś inny sobie je oglądał na jakichś youtubach. Otóż owszem, tyle że nie calkiem i nie do końca. Jak zajrzeć na youtube, to tam się aż roi od wszelkiego typu telewizyjnych programów, zaczynając od jakichś idoli, a kończąc na tym polsatowskim idiotyzmie. I nikomu nigdy to nie przeszkadzało. Podobnie, 90 procent blogów, czy prywatnych stron internetowych, od czasu do czasu zbierają z Sieci jakieś to czy tamto zdjęcie, powielają je w innym, nowym miejscu, i w rezultacie ich są tam już tysiące. I też nigdy to nikomu w najmniejszym stopniu nie przeszkadzało.
Jeśli wtedy Agora, a dziś Polsat, tak nagle się zdenerwowali, to wyłącznie z powodów poza-merytorycznych. Agora dostała cholery, że ktoś ich chce angażować – choćby i pośrednio – w żałobę, której oni ani nie czują, ani nie podzielają, natomiast Polsat – a może nie Polsat, tylko ci idioci – najpierw się posrał ze wstydu, a później postanowił, że nikomu nie wolno na ten ich wstyd patrzeć. I oto cała filozofia. I nie ma o czym gadać. Tu nie ma dyskusji. Sprawa jest czysta i jasna jak słońce. W programie Polsatu wystąpił bardzo zdolny, świetnie przygotowany chłopiec, który samodzielnie zagrał i zaśpiewał piosenkę poświęconą Polsce i jej urodzie. Banda jurorów, prawdopodobnie w najbardziej prostacko spontanicznym geście, w naturalnym odruchu obrzydzenia na dźwięk słowa ‘Ojczyzna’, chłopca zdyskwalifikowała, po czym w najbardziej brutalny i okrutny sposób publicznie, na oczach telewidzów, wyszydziła. Ponieważ w ten sposób, skompromitowali się oni, ani ich ofiara i świat się o tym szczególnym wydarzeniu zaczął słyszeć, stało się to co stało. Podniósł się wściekły wrzask.
Domyślam się jednak, że jest jeszcze coś, poza samym aktem pogardy dla człowieka, który odsłonił ich czarne serca, co im nie pozwalało przez te minione tygodnie spać. Mianowicie to, że oko kamery zarejestrowało ich twarze, tak okrutnie zaatakowane przez to słowo ‘Ojczyzna’. Twarze ludzi kompletnie nierozumiejących, co się dzieje. Twarze zniszczone nawet nie obrzydzeniem, lecz właśnie tym chaosem. Patrzymy na te twarze i widzimy te rozdziawione, skatowane skalpelem plastycznego chirurga, wargi Kory Ostrowskiej, patrzymy na zakleszczoną w bezmyślnym bezruchu twarz tej jakiejś Zapendowskiej, na tego jakiegoś Sztabę, oblizującego spierzchnięte ze zdenerwowania wargi i wiemy, że to porażenie ich dotknęło wyłącznie z tego powodu, że ktoś im nagle wykrzyczał prosto w te ich rozdziawione gęby tę prostą prawdę, ze Polska to jego Ojczyzna. I to jest coś, co naprawdę warto przeżywać w kolko. Nie tego chłopca, nie piosenkę Rosiewicza – w końcu, nie ukrywajmy, taką sobie – ale te twarze. I myślę, że tu poszło głownie o te zarejestrowane na zawsze twarze.
I to był też ważny powód, dla którego postanowiłem tego czarnego okna jednak nie zostawiać, i skorzystałem z usług youtuba ruskiego, o nazwie ru-tube. Tam ten film, jak i szeregi innych, jak się okazuje, w Polsce zakazanych, jest jak najbardziej dostępny. I to w o wiele wyższej jakości dźwięku i obrazu. I uważam, że to jest gest cudownie symboliczny. Sytuacja, kiedy polscy internauci zaczynają przenosić się na ruskie portale, w obawie przed cenzurą Systemu, jest tak wiele mówiąca i wiele znacząca, ze nie mogłyby jej zastąpić nawet najzgrabniej ułożone słowa. I niech mi nie usiłuje wmawiać, że ja porównuję dzisiejszą Polskę ze starym PRL-em. Jestem od tego jak najdalszy. Z wielu naprawdę powodów, ale również i z tego, że jeśli dziś dojdzie do sytuacji, że trzeba będzie kiedyś stąd wiać, to najpewniej nie do Antwerpii, ale do jakiejś ruskiej wsi. Cokolwiek by bowiem o nich mówić, tam z całą pewnością nikt by nie zapłacił jednej kopiejki za ukradzione ze świętego pierścienia brylanty. Bo by się bał, że spłonie w piekle. Normalnie.
A oto bonus dla wszystkich zainteresowanych:

Komentarze

 1. Można ten film znaleźć też na youtube.
  Po wpisaniu "wolwowicz polsat" znajdujemy tą stronę: http://www.youtube.com/watch?v=-SaAZKC7vkQ Była ona dostępna także wtedy, gdy film do którego Pan wstawił link został usunięty.

  Pozdr.

  JK

  OdpowiedzUsuń
 2. @Krawol
  Ale został usunięty, tak? Na życzenie Polsatu, tak? A zatem w którym miejscu moja notka jest nieaktualna?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie piszę że Pana notka jest nieaktualna, tylko że można także na youtube ten film znaleźć. Nie jest to jednak ten, który został umieszczony na początku przez Pana i który rzeczywiście zosał usunięty na życzenie Polsatu. Ten drugi jednak cały czas jest dostępny.

  Pzdr.

  OdpowiedzUsuń
 4. @Krawol
  Ten też usuną. I to wcale nie musi oznaczać, że ktoś nie umieści tam nowego. Albo że jakiegoś nie przegapią.

  OdpowiedzUsuń
 5. @toyah

  W ten sposób dowiedzieliśmy się dwóch szczegółów "techniczno-organizacyjnych", które jakoś tam wisiały nierozstrzygnięte w rozważaniach nad tym "występkiem w polsacie".

  1) Polsat pokazał tego chłopca nie z zimnej kalkulacji przyciągania uwagi (niech protestują, byle o polsacie mówili!).
  Zakaz tego klipa stanowi bowiem przyznanie się polsatu do błędu w kalkulowaniu reakcji publiczności (bez względu jaką reakcję na emisję kalkulowali, lub do jakiej szczuli poprzez te żuly).

  2) Mimo upływu czasu nie wygasło publiczne zainteresowanie chłopcem, jego miłością do Polski i związanymi objawami patriotyzmu. Powstał jednak bardziej nieznośny dla nich, a silnie kontrastujący zbieg z zainteresowaniami RAŚ-iów i grasiów.

  Nie trzeba bowiem dowodu, że chłopiec obiektywnie stoi tam, gdzie Jarosław i wszystko co wartościowe.

  Pętaków to boli.

  OdpowiedzUsuń
 6. Paradoksalnie,ale po takiej krytyce chlopak wyszedl wzmocniony medialnie i publicznie,a nie oslabiony.Zreszta przyjal komentarze nad wyraz spokojnie,a nawet postawil sie .
  Sadze,ze ma teraz dobra pozycje startowa. Ma przygotowanie muzyczne oraz przebojowosc.
  Natomiast co do samego jury,to nie moge sie otrzasnac z wrazenia jakiejs sztucznosci i falszu w wyglaszanych kwestiach krytycznych,tak jakby grali role wczesniej przygotowane i rozpisane na poszczegolne zdania.
  Jakos mi nie pasuje to ,ze taka zgodnosc w tym nieprzyjemnym rechocie.Jakby sie ,kurcze,umowili.
  Nie,to nie sa patrioci,ktorzy grali zle role. Co to ,to nie.
  ale cos tu bylo w tej calej sytuacji nie tak.
  No i jednak film jest dostepny .

  OdpowiedzUsuń
 7. I jeszcze jedna kwestia. Zaden z jurorow nie cieszy sie jakas niezwykla estyma i szacunkiem wsrod ludzi sprzed telewizorow.
  Kora? ktorej jedynym atutem teraz jest malowanie wypelnionych botoxem ust,albo Zapendowska,ktora swego czasu wyglosila kwestie,ze Slowianie nie maja poczucia rytmu i sa niemuzykalni??
  Kogo zatem ksztalci pani Zapendowska?
  Ma jakies kryteria odrozniajace Slowian do nie Slowian??
  Zatem sadze,ze gdyby to grono pochwalilo chlopaka,to raczej bylby obciach.Ale oni dali zla recenzje. O,to dopiero moze podbic paradoksalnie ,notowania mlodego wykonawcy wsrod publicznosci.
  co jak sadze ,wlasnie sie stalo.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie, z tymi filmikami to nie jest tak. Polsat likwiduje wszystkie filmiki z występami wszystkich wykonawców programu "Tylko muzyka". Nie tylko Wolwowicza. Chodzi o to, że "Must be the music - Tylko muzyka" ma swój profil na facebooku. To jedyne oficjalne i legalne źródło gdzie można je oglądać. Żeby zagłosować na wykonawcę, trzeba wysłuchać najpierw występu na tym facebooku. Dlatego likwidują nielegalne wstawki na youtube czy gdzieś. Tak było też przed występem Wolwowicza.

  Mnie jedynie zdenerwowało to, że Zapendowska nie uzasadniając nic, dała taki przekaz, że śpiewanie o ojczyźnie to wiocha, nie śpiewać i już. Tak mógł niestety odebrać to postronny widz.

  OdpowiedzUsuń
 9. @Toyah i Goście!

  Pieprzyć zrytą Korę & co.
  Coś drgnęło w popie!
  Obejrzyjcie, proszę, ten film!
  (Trzeba zainstalować jakiś program by obejrzeć ale warto i trwa to chwilkę)
  Dla mnie to wyłom w skale mainstreamu. Może się za bardzo egzaltuję, ale jeśli te kabarety, których, co tu kryć, nie trawiłem (no może Górskiego trochę) zdobyły się na coś takiego, to dla mnie jest to wyłom w skale. Nareszcie!

  OdpowiedzUsuń
 10. @orjan
  Też mnie to zaskoczyło. Oni musieli wiedzieć wcześniej, co on będzie śpiewać. Musieli też wiedzieć, że go jednogłośnie skasują. A zatem jakiś tam plan mieli. No i szlag wszystko trafił.

  OdpowiedzUsuń
 11. @toyah
  Popatrz Toyah'u - jaki ten Bronisław "Bul"-Komorowski był przewidujący - on już zamieszkał w Ruskiej Budzie a my dopiero będziemy zamieszczali i sięgali do ruskiego ru-tub'a. Tylko ru-tuba można wyłączyć jednym przyciskiem...

  OdpowiedzUsuń
 12. @happiness888
  Bo rzeczywiście się umówili. Musieli się umówić. Przecież oni wiedzieli wcześniej, kto za chwilę wystąpi.

  OdpowiedzUsuń
 13. Drobna poprawka. Ta Kora to Jackowska, używała tego nazwiska dopóki była z kompozytorem Markiem Jackowskim. On zdaje się wycofał sie z życia publicznego, nie wiem czy coś komponuje.
  Ostrowska to była inna zupełnie kobieta, pamiętam ją z lat osiemdziesiątych taką rozczochraną. Śpiewała coś o telewizorach czy pogodzie.
  Nie wiem czemu, ale Pan Bóg dał mi pamięć do nazwisk i numerów telefonów. Zabrał mi pamięć wzrokową, tak więc nie poznaję ludzi, z którymi widuję się często.
  Taka dziwna przydłość. Stąd ta wiedza o Jackowskiej o Ostrowskiej.

  OdpowiedzUsuń
 14. @Kozik

  Toć ta seria kabaretu z posiedzeń rządu i Górskiego w roli Tuska trwa już od wielu miesięcy. Trzeba przyznać trafiają w dziesiątkę, "haratać w gałę" to już klasyk :)
  Ludzie dobrze wiedzą, że peło to dno ale już mają tak wyprane mózgi, tyle lat straszono ich kaczorem, że cóż.

  OdpowiedzUsuń
 15. @Obliveon

  Ja to odkryłem dopiero dzisiaj, tych kabaretonów w TV nie oglądam - nie trawię. Jednak te skecze trzeba propagować, linkować, bo, bądźmy szczerzy, jeden skecz Górskiego taki jak ten może dać więcej zwycięskich głosów jesienią, niż całe tu nasze pisanie z Toyahem na czele - nie oszukujmy się, TV to potęga, blogi jeszcze nie. Dlatego tak się ucieszyłem.

  OdpowiedzUsuń
 16. @Obliveon
  Nie za bardzo rozumiem, czemu Ty mi tłumaczysz, co oni usuwają przed występem. Co mnie to obchodzi? I co ja z tego rozumiem? Przecież ten występ był już dawno temu. To już jest stara sprawa. Co im teraz ta piosenka na youtubie przeszkadza?
  Mam silne wrażenie, że coś Ci się popieprzyło.

  OdpowiedzUsuń
 17. @Jan
  Możliwe, że masz świetną pamięć do nazwisk. Niestety to nie zmienia faktu, że ta Kora, zanim wyszła za mąż za Jackowskiego, nazywała się Ostrowska i jako Ostrowska występowała. Najpierw chyba Olga, a później Kora. I ja mam życzenie mówić na nią Ostrowska. Ta druga Ostrowska to Małgorzata Ostrowska z Lombardu.
  Jak widzisz, wiedza to potęga.

  OdpowiedzUsuń
 18. @Kozik
  Zdaje się, że w sobotę w Rzepie wspominał o tym kabarecie Mazurek z Andrusem. Ale ja jeszcze tego nie widziałem.

  OdpowiedzUsuń
 19. @Kozik
  Obejrzałem. Lepszy jest ten greps o OFE. I naprawdę ostry. Aż się zdziwiłem.

  OdpowiedzUsuń
 20. @Kozik
  No i jeszcze coś. Ja tych naszych kabaretów generalnie nie znoszę. I z mojego punktu widzenia, to też jest w większości gówno. Natomiast masz rację z tym, że to jest poważna rewolucja społeczna. Bo jeśli oni postanowili kpić z Platformy, i to w dodatku naprawdę ostro, to znaczy, że pojawiło się na to zapotrzebowanie. A skoro tak, to dobra nasza! Kabarety to potężne medium.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja znowu o tej Norwegii.
  Nie denerwuj się Toyahu.
  Państwo to ludnościowo nieduże. Jakieś 4 miliony. Właściwie nie królestwo, ale księstewko jakieś.
  Oni to dopiero mają powody do regionalizmów. Gdyby tak Sami, czyli ichni Eskimosi, przyjęli postawę RASia, to rząd w Oslo mógłby tylko pospuszczać głowy i w te pędy przyznać im tą autonomię.
  Ale oni, tzn. Sami, cholera wie dlaczego, jakoś tego nie robią.
  Natomiast, przy byle głupiej okazji biorą do ręki małą norweską flagę i machają nią jak głupi.

  Cd.

  OdpowiedzUsuń
 22. Cd.


  Oni też w telewizji są skażeni tymi konkursami na najlepszego śpiewaka, tancerza, czy innego wygibusa.
  Lecz cholera, odwrotnie niż u nas, im ktoś bardziej patriotyczną, norweską pieśń zaśpiewa to ma większe szanse. A publiczność, łącznie z komisją będzie ukradkiem łzy wycierać.
  Fenomen to jakiś? Chyba nie; tak samo jest wszędzie w Europie, nie mówiąc już o Ameryce, a mam tu na myśli nie tylko USA, ale także Meksyk, Brazylię, Argentynę czy maleńką Costa Ricę, Taka Kora czy Zapendowska, za takie zachowanie byłyby pozbawione odzieży (brrr... niemiły widok), wytarzane w pierzu i smole i przegonione na Ziemię Ognistą.

  To jest coś okrutnie, przepraszam za słowo, pojebane, że może nastąpić taka reakcja na miłość do Ojczyzny.
  Jakikolwiek był zamysł tej inscenizacji, to w końcu Solorz się wkurwił i teraz Polsat usiłuje minimalizować straty.

  I to jest dobre Toyahu, że oni na gwałt zdejmują te filmiki.
  W końcu dostali cykora, czy jak to się u nas mówi - saks im lata.
  Chyba idą nowe czasy.

  OdpowiedzUsuń
 23. @Toyah!

  Ten skecz z OFE obejrzałem już później. Fragment, w którym mówią o korzystaniu z pomocy ruskich (tak mówią: "ruskich") wbił mnie w fotel (no, prawie). A ciekawa jest dość reakcja publiczności - jakże nieśmiałe z początku brawa po tych "ruskich" dopiero potem podchwycone przez większość.

  Ale jeśli już te nieszczęsne kabarety posunęły się do takiej myślozbrodni - to naprawdę daje nadzieję.

  OdpowiedzUsuń
 24. @jazgdyni
  Z tymi przyrasiowymi Ślązakami sprawa jest nie taka prosta. Otóż oni uważają, że te ponad czterdzieści lat komuny, a pewnie i 20 lat postkomuny, okropnie Śląsk zniszczyły, i niszczą dalej, tyle że winę za to ponoszą Polacy. Przede wszystkim dlatego, że przez te wszystkie lata Ślązakom kazali w tym brać udział.
  I ja oczywiście tę logikę - idioty bo idioty - ale rozumiem. Śląsk należy do Polski? Należy. Polska została przez komunę wpędzona w nędzę? Została. Czy Śląsk został oszczędzony? Oczywiście nie. Wręcz przeciwnie. Został wręcz potraktowany gorzej. Dlaczego? Bo cały czas jest częścią Polski, a Polacy Ślązaków nie lubią. Dlaczego? Bo są podli, głupi i leniwi i Śląsk jest dla nich jak wyrzut sumienia. Gdyby Śląsk nie należał do Polski, byłby zamożniejszy i szczęśliwszy? Oczywiście. Dlaczego oczywiście? Jak to dlaczego? Przecież to jasne. Bo Ślązacy są porządni, pracowici, gospodarni i mądrzy. Prawie jak Niemcy. I tak dalej, i tak dalej.
  Ta Twoja Norwegia to zupełnie inny wymiar. Nie ma o czym gadać.

  OdpowiedzUsuń
 25. @All
  Otóż to sytuacja w RP staje się coraz bardziej krytyczna i dramatyczna, wręcz tragiczna. Nie wiem, czy zdecydowana większość obywateli zamieszkujących terytorium Polski tzn. nie tylko Ślązacy są już "prawie", jak Germanie - Niemcy lub Europejczycy, a inni "prawie", jak Słowianie - Rosjanie.
  O pozostałych Polakach, w tym o tych bytujących na emigracji wewnętrznej, czy stale i celowo "rozsiewanych" po świecie tylko wspomnę.
  Natomiast w kwestii postawy i zachowania owych internacjonalistów, tzn. ani Europejczyków, ani Azjatów.
  Proszę zauważyć, że ich nie tylko kompromitujące wyczyny to typowa reakcja idiotów, prostaków, bądź barbarzyńców, czy złoczyńców - sprawców podłego, nikczemnego i haniebnego czynu (zdarzenia).
  Ludzi prawych i dobrej woli może to irytować, a nawet gorszyć, lecz również satysfakcjonować i tak, jak Toyaha "radować". A co?....chyba przede wszystkim to, że ich zło - nikczemne, podłe występki można archiwizować, oraz coraz trudniej definitywnie skasować w necie albo przykryć, ukryć, przed prawdziwymi Polakami tj. wrażliwymi, uważnymi i dociekliwymi obserwatorami.

  OdpowiedzUsuń
 26. @Toyah

  Wszystko co powyżej napisałeś jest aż do bólu logiczne i zrozumiałe.
  Lecz podejrzewam, że nie było by tych kwasów i animozji, gdyby ktoś tego świadomie nie nakręcał.
  Czyżby ciągle panowie Czaja i Hupka?
  Znaleźli sobie bandę lokalnych głupków, którzy będą kontynuować i ich zbożne dzieło.

  Kiedyś pracowałem z Jugosłowianami. Chwilę potem już nie - bo był to Chorwat, Serb i Bośniak.
  I swoje wiem. Dlatego z tymi lokalnymi nacjonalizmami to jest tylko kłopot.

  OdpowiedzUsuń
 27. @All

  jako charakterystyczne addendum do ostatnich tekstów Toyaha taka informacja:
  Służba medyczna, pielęgniarki i ratownicy właśnie demonstrują pod Ministerstwem Zdrowia. Ministerstwo to sąsiaduje z pałacem kardynała Nycza.
  I te pikietujące pielęgniarki, podnosząc sobie nastrój, słuchały sobie z głośników właśnie takich patriotycznych utworów Rosiewicza i Pietrzaka.
  Kardynał się wściekł, wysłał umyślnego z żądaniem ściszenia tej muzyki. Bo przecież jest post.
  Prawda.

  Ale jakoś to wpisuje się w ten Polsat, Korę i Zapendowską.

  OdpowiedzUsuń
 28. @Ginewra
  Wykrakaliśmy. Wczoraj jakichś dwóch cymbałów w TVN24 próbowało mówić po śląsku. Nie żartuję. Naprawdę.

  OdpowiedzUsuń
 29. @Toyah

  Mnie się po prostu wydaje, że ich tam cała ta sprawa Wolwowicza nie obchodzi. Jeszcze parę lat temu może by się coś pocili. Ale teraz?

  OdpowiedzUsuń
 30. @Obliveon
  To czemu z takim zaparciem ten film usuwają. I proszę, nie powtarzaj tylko, że oni przed konkursem zawsze to robią. Bo konkurs dawno się skończył.

  OdpowiedzUsuń
 31. Nie wiem dlaczego dalej usuwają skoro już po głosowaniu, ale zdaje się, że nie dotyczy to tylko Wolwowicza.

  OdpowiedzUsuń
 32. Dziękuję za informację. Rzeczywiście, moja wiedza o imionach i nazwiskach piosenkarki Kory czy Cory była niepełna. Wiedza o jej kolejnym nazwisku na pewno będzie niezwykle przydatna w życiu.

  OdpowiedzUsuń
 33. @Jan
  Myślę że nie będzie. O ile ktoś nie będzie się chciał z Tobą założyć o ciężkie pieniądze, że ona nie jest Ostrowska.
  Co nie zmienia faktu, ze lepiej wiedzieć, niż nie wiedzieć. Jak to w życiu.

  OdpowiedzUsuń
 34. Toyahu, jak leci. Nie ma tu raczej reguły. Choćby Olivia Livki, której znalazłem tylko jeden filmik, a występowała dwa odcinki przed Piotrkiem. Data tego filmiku to 28 marca, więc całkiem świeża. Wolwowicza znalazłem nawet z 23 marca. Mówię ci, jeśli usuwają to nie z tego powodu. Oni to mają w dupie.

  OdpowiedzUsuń
 35. @Obliveon
  Olivia Livki??? Widzę że z Ciebie niebylejaki ekspert. Czyżbyś pracował w Polsacie? To by właściwie wiele wyjaśniało.

  OdpowiedzUsuń
 36. Wystarczy wejść na facebookowy profil tego programu, gdzie są podani wszyscy wykonawcy i później wklepywać ich po kolei na youtubea. Jest tam też globalne głosowanie, w którym obecnie prowadzi zespół Enej, a na youtubie nie ma żadnego filmiku z ich występu w Polsacie. No ale chyba w tej kwestii się nie dogadamy. Na szczęście w innych (znacznie ważniejszych) sprawach jest pełna zgoda.

  OdpowiedzUsuń
 37. @Obliveon
  Widziałem natomiast tę Olivię. Jaki to jest syf! Mówią że ona ma być na offie. W zeszłym roku tak źle nie było.

  OdpowiedzUsuń
 38. Mnie jej utwór jakoś tam trochę skojarzył się z francuską Magmą. Przez co jestem w kropce z oceną. Ale pewnie masz rację.

  OdpowiedzUsuń
 39. @Obliveon
  Pewnie że mam rację. Zwróć uwagę na to, że ten czarnobiały klip to jest jedyny kawałek jakiego da się słuchać. Tyle że to jest tylko studio. Natomiast to co ona robi na koncertach to jakaś kpina.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czy Rafał Trzaskowski zaprosi Miley Cyrus na uroczyste otwarcie nowej oczyszczalni ścieków?

"Für Deutschland", czyli o metodzie skutecznego uprawiania polityki

A więc Trump, czyli białe Święta?