czwartek, 20 stycznia 2011

Titanic - reaktywacja

W poprzednim tekście o prawdzie tryumfującej, wspomniałem o tym, jak to pewien mój przyjaciel, który miał okazję oglądać z bliska, bez pośrednictwa kamer telewizyjnych, różnych przedstawicieli reżimu, opowiedział mi, że z tego strachu, w jakim oni niewątpliwie żyją od miesięcy, ich twarze zmieniły się w autentyczne maski, a sposób w jaki się zachowują świadczy o tym, że oni autentycznie dygoczą. Mówił mi ów kolega, że taki na przykład Paweł Graś, kiedy spojrzy się na niego z bezpośredniej odległości, budzi już tylko przerażenie. Te kilogramy pudru, które mu wraz z potem spływają z twarzy, by zostać zastąpione przez kolejne jego warstwy, pokazują najwyraźniej jak tylko można, że to już jest ostatni etap. Sam oczywiście nie miałem okazji, ale myślę, że mogę sobie ten stan wyobrazić. Pamiętam choćby finałową scenę ze Śmierci w Wenecji Viscontiego, kiedy to na plaży samotnie umiera wypomadowany Dirk Bogarde, a po jego policzkach spływa szminka zmieszana z czarnym tuszem. I myślę, że to musi być mniej więcej coś takiego.
Pewnie bym zapomniał o tej informacji, ale akurat wczoraj też, dzięki temu, że własnie oni, ta upudrowana masa, skutecznie pozbawiła mnie normalnej możliwości utrzymania rodziny, miałem okazję oglądać posiedzenie Sejmu w sprawie smoleńskiej katastrofy, i przy okazji musiałem raz na jakiś czas oglądać sylwetki członków rządu siedzących w tym swoim czarnym kąciku. Wprawdzie kamery nie pokazywały ani tuszu, ani szminki, ani nawet obraz nie skakał ze zdenerwowania, ale to co widziałem, w pewien szczególny sposób mi wystarczyło. Kiedy przemawiał Jaroslaw Kaczyński, a i po nim inni, to co tam się wyprawiało stanowiło obraz, który być może kiedyś będzie pokazywany na szkoleniach dla adeptów psychiatrii.
Właściwie tylko siedzący z przodu Donald Tusk i minister Miller utrzymali stałą, mniej więcej kontrolowaną pozycję, taką w jakiej ich ustawili specjaliści od wizerunku. To jednak co już się działo obok i bardziej z tyłu, z mojego punktu widzenia, niosło wieść bardzo radosną. Że to już jest prawdziwy koniec. Dziś, to już są wyłącznie stymulowane jakimś ruskim prądem trupy, lub polską kokainą pół-trupy. Minister Rostowski i pani minister Fedak nieustannie – nieustannie! – rozmawiali, utrzymując się w stanie permanentnego rozbawienia. Kaczyński mówi „polscy piloci byli błędnie informowani”, a Rostowski w śmiech. Kaczyński mówi „Polska”, a Fedak oczy w słup i chichot, ewentualnie… głowa na kolano i coś tam grzebie.. I to zupełnie niezależnie od tego, co mówił Kaczyński i co robili ich koledzy. Od czasu do czasu, oboje się uspokajali i wtedy tylko z głupim uśmiechem na twarzach patrzyli gdzieś w przestrzeń.
Minister Ewa Kopacz przez cały czas – też niezależnie od tego, co mówił Kaczyński i co wyprawiali siedzący obok niej Fedak i Rostowski – kręciła głową i robiła na zmianę dwie miny – jedna pod tytułem „No nie! To się nie mieści w głowie”, a druga „No nie! Ja już nie mam do niego siły”. W pewnym momencie nagle zerwała się z miejsca, jakby chciała gdzieś pobiec, ale Rostowski z uśmiechem ją ściągnął na fotel, patrząc na nią, jakby chciał powiedzieć: „Daj pani spokój, tu mam jeszcze trochę”. Radek Sikorski natomiast siedział z zasępionym czołem i cały czas ze zrozumieniem kiwał głową, zupełnie obok tego, czy słowa, które do niego płynęły, wymagały jakiejkolwiek reakcji, czy nie. No a z samego przodu ten Tusk, cały czas nieruchomy, z zasępioną twarzą, w jednej fotograficznej pozycji zamyślonego Lenina. Dobre. Bardzo dobre.
Słuchałem najpierw Kaczyńskiego, potem Kamińskiego, potem Dorna, Macierewicza, Brudzińskiego – obojętne – a na tej pijanej swoim obłędem galerii toczył się ten niezwykły spektakl. Tusk, podparty w tym swoim zasępionym pochyleniu, obok niego sztywny Miller z wyrazem twarzy sytuującym go gdzieś pomiędzy Lepperem, a lokalnym wójtem z PSL-u, dalej ten kiwający bezmyślnie głową Sikorski, za nim roztrzęsiona Kopacz, a jeszcze dalej Fedak zabawiająca się z Rostowskim. I właśnie wtedy pomyślałem sobie, że oto tu, w tym właśnie momencie, układają się dwa plany – jeden ten, którego obserwować nie byłem w stanie, a który dopiero pewnie pojawia się, kiedy popatrzymy z bliska, a więc albo w postaci śladów białego proszku pod nosem, lub tej wymieszanej z potem szminki, a drugi już zupełnie realny – a więc wypełniony przez najbardziej oczywisty strach i szaleństwo.
No i jeszcze coś – coś co się pojawiło troszkę później, kiedy za marszałkowskim stołem zasiadł Stefan Niesiołowski, a na scenę zaczął wchodzić rozochocony tym pomyślnym wiatrem pisowski plankton, by rzucać w stronę tych obłąkańców wszelkie możliwe odmiany tego samego pytania: „Czy wy wiecie, jaka przyszłość przed wami?” Otóż chodzi mi o Niesiołowskiego. On już mianowicie nie był w stanie z siebie wykrzesać nic, jak tylko to, by z tym pijanym spojrzeniem, raz na 60 sekund, naciskać przycisk wyłączający mikrofon kolejnym posłom. Jak pięcioletnie dziecko. Jak wściekłe, zawzięte w swoim szczeniackim obłąkaniu, dziecko.
Doprawdy nie wiem, jak to się wszystko skończy, a tym bardziej kiedy. Ale wiem, że to już nastąpi bardzo niedługo i pewnie bardzo nagle. Czy to się stanie tak, że któryś z nich nagle umrze, czy może w sposób już najbardziej widoczny zwariuje? Może być różnie. Ale wczoraj widziałem jak nigdy dotąd jasno, że ten dzień jest już bliski. Sam mogę tylko zgadywać. Mogę nawet ogłosić zabawę. Kto z nich będzie pierwszy i w jaki sposób? Mój typ jest taki: Kopacz. Zacznie wrzeszczeć. Do udziału w moim konkursie zachęcam marszałka Schetynę. To niegłupi człowiek. On musi wiedzieć dużo. Ostatnio udowadnia to niemal codziennie.

59 komentarzy:

 1. Tak jak ty to widziałem i potwierdzam.
  Drobna korekta co do Niesiołowskiego. Piszesz o jego ewentualnej chorobie w czasie przyszłym. Więc wzywam Traubego na świadka, że to już czysta, jak to kiedyś mówiono schizofrenia paranoidalna. Mówię serio. Wariat - marszałkiem ! Takie czasy.

  Reszta, to tylko zwykłe nerwice. Ale, jak wiemy mogą się przekształcić w coś bardziej potwornego.

  OdpowiedzUsuń
 2. @jazgdyni
  Właśnie w telewizji dyskutują, czy Tusk jest wciąż Tuskiem. Między innymi, w oparciu o to jak ostatnio wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Toyahu

  Dziękuję Ci, że wlałeś trochę optymizmu w moje skołatane od wczoraj serce. Mnie ta "debata" kompletnie wytrąciła z równowagi już od przemowy Tuska. Chociaż myślałam, że on nie jest w stanie mnie już niczym zaskoczyć i nie spodziewałam się, że przyzna się do błędów, to jednak skala tego ataku na PiS całkowicie mnie zdołowała.
  Jeżeli chodzi o wygląd Tuska, to od dawna mam skojarzenia z "Portretem Doriana Graya", chociaż w tym przypadku zło wypełza na rzeczywistą twarz. Żaden puder nie jest w stanie tego zła i postępującej zgnilizny moralnej zamaskować.

  Masz rację, te ławy rządowe wyglądały dosyć osobliwie, wręcz surrealistycznie. Dodałabym tylko, że mnie najbardziej irytował głupawy uśmieszek Sikorskiego.

  Nie wiem, jak długo się jeszcze będziemy z nimi męczyć. Chciałoby się, żeby ich koniec był spektakularny i natychmiastowy, ale obawiam się, że nie możemy na to liczyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. @Ginewra
  Mam kolegę, który twierdzi, że oni szykują zmianę przed wyborami. Tak, by jeszcze teraz odsunąć Tuska. Dzisiejsze zachowanie Schetyny mogłoby wskazywać, że coś jest na rzeczy. Oczywiście nic nie wiadomo, ale jeśli to prawda, Platformę czeka wstrząs, który, nawet jeśli oni go przeżyją, będzie lepszy, niż to co mamy dziś.

  OdpowiedzUsuń
 5. @toyah
  nie liczyłbym na nic wielkiego ze stromy Schetyny, jest tak samo cyniczny jak cała POwska szajka a poza tym ciąży na nim grzech pierworodny - przynależność do KLD.

  "pojadę" p.Rezydentem dzisiejsze schetynowe gadanie to takie partyjne "bigosowanie" dla mediów i pozostałego motłochu...

  przecież trzeba czymś przykryć wczorajsze wystąpienia (sejmowe i w TVN24) Jarosława Kaczyńskiego aby móc z lekką ręką "obsrać" Jarosława Kaczyńskiego - vide program o 20.30 na TVN24.

  (przepraszam za język)

  OdpowiedzUsuń
 6. @raven59
  Mam nadzieję że dramatyczny spadek zainteresowania tym blogiem nie jest spowodowany tym, że poza Tobą, inni też uznali, że ja napisałem pean na cześć Schetyny.

  OdpowiedzUsuń
 7. @toyah
  ja Twego wpisu wcale nie odebrałem jako pean na cześć Schetyny - choć on na tle pozostałych może wydawać się lepszym,
  ale wystarczy popatrzeć na jego lisie oczy - one mówią wszystko,
  chciałby ale się boi, tu się przytuli, tam podgryzie,

  a tak naprawdę to tylko zabawa w dwóch policjantów - złego i dobrego,
  oni się tylko zmieniają rolami, raz jeden jest dobry raz drugi,

  trzeba nie można zapominać że to jedna szajka,
  ja bym to nazwał "trójcą szatana":
  Tusk, Schetyna, Komorowski a reszta to ich psy, którym rzucają ochłapy ale trzymają ich na łańcuchu,
  w śmiertelnym uścisku...........

  OdpowiedzUsuń
 8. @raven59
  A ja akurat pamiętam jak prezydent Lech Kaczyński mówił, że Schetynę lubi. O Tusku i Komorowskim w tym kontekście nie wspominał.

  OdpowiedzUsuń
 9. @toyah

  a ja pamiętam, że Pan Prezydent Lech Kaczyński czasem pokładał zbytnie zaufanie wobec niektórych ludzi - był człowiekiem ufnym ale surowym wobec tych, którzy Go zawiedli...

  OdpowiedzUsuń
 10. @raven59
  To zupełnie tak jak ja. Też jestem ufny i surowy w stosunku do tych, którzy mnie zawiedli. Rozumiem, że Twoim zdaniem, to źle? Nieszkodzi. Jakoś sobie z tym poradzę.

  OdpowiedzUsuń
 11. @Toyah

  Nie zrozumiałeś mnie.
  Uważam, że to słuszne ufać i być surowym wobec tych, którzy zawiedli.
  Mało tego należy dawać szansę ale trzeba aby ten, który zawiódł wyraził skruchę i wyraził chęć poprawy i nie czynił tego więcej...

  Ceniłem u Prezydenta Kaczyńskiego ufność, którą okazywał wobec innych - ci, którzy Go zawiedli nie byli Go po prostu godni.....

  OdpowiedzUsuń
 12. @raven59
  Odpadłem. Jesteś mistrzem.

  OdpowiedzUsuń
 13. @Toyah
  czytam Cię od ponad roku ale piszę jak widzisz od niedawna,
  pozwól, że będę się mienił Twoim uczniem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Toyahu

  Podobno szykują sierotkę Marysię czyli Gowina na premiera, w czym pomagać ma Grześ(zniszczę cię) Schetyna.Czy to prawda ,zobaczymy.Najlepiej byłoby ,gdyby zagryźli się wszyscy. A co do tego obrazka w ławach sejmowych, to marzę o dniu,kiedy ci osonicy będą pokazywani jak tak siedzą sobie z czarnymi opaskami na oczach.
  Jak wiesz,nie oglądam ichnich merdiów(z wyjątkiem wczorajszej debaty,ale czytam ,że dzisiaj wrzask i tumult straszny. Cała para na Jarosława Kaczyńskiego. Podobno analizowali nawet jego ślinianki i zmarszczki. O,to znaczy,że strach wielki padł na tych łajdaków.Mam nadzieję,że Jarosław ochronę dobrą ma .Tu i z Nieba.

  OdpowiedzUsuń
 15. @Agnieszka Moitrot
  widziałem już wczoraj takie zdjęcie w necie.....

  OdpowiedzUsuń
 16. @toyah

  No tak... Pytanie tylko, co dalej, gdy sie już to wszystko skończy? Patrząc bowiem na "klasę" pisowskiego planktonu, trudno z optymizmem patrzeć w przyszłość. Wszyscy są niewątpliwie bardzo zacnymi ludźmi, ale te w nieskończoność zadawane pytania typu: "Czy pan, panie Premierze wie, co to jest honor"? dowodzą, że politykowi poza zacnością potrzeba także innych cnót.

  Tak! Wcześniej czy później odejdą w niebyt Ci politycy, którzy rechoczą na samą myśl, że "Rosja jest słabnącym państwem" i opłaca się być wobec niej twardym. Tyle tylko, że można mieć wątpliwości, czy Kaczyńskiego w twardej polityce (wewnętrznej i zewnętrznej) są w stanie wesprzeć ci, których bez większego trudu emocjonalnie rozstraja upudrowany piłkarz-amator z Sopotu i jego równie upudrowana i równie amatorska drużyna.

  W Smoleńsku rzeczywiście zginęli najlepsi i ich brak dopiero odczujemy.

  Tak mi się jakoś zebrało...

  Serdeczności

  OdpowiedzUsuń
 17. @Agnieszka Moitrot
  Przyznam że zawsze chciałem wiedzieć , jak to wygląda kiedy Schetyna przestaje czekać. I z tym swoim uśmiechem zawstydzonego chłopca zaczyna mordować. Jeśli to wciąż nie ten moment, to jestem tym bardziej niecierpliwy.
  Co do Gowina, to ja już chyba jednak zostanę z Tuskiem. Jak już kiedyś mówiłem, od idiotów wolę prawdziwych gangsterów. Z nimi przynajmniej można negocjować.

  OdpowiedzUsuń
 18. @Don Paddington
  Niedawno napisałem parę chyba nawet tekstów o tym, jak to mam wrażenie, że czym niżej od Jarosława Kaczyńskiego, tym gorzej. A na samym dole, jest już tak źle, że właściwie to już wszystko jedno.
  To co mnie pociesza, to to tyko, że ta sytuacja jest bardzo uniwersalna, a z PiS-em i tak chyba nie jest najgorzej.
  Wyobraża sobie Ksiądz, co się dzieje na poziomie młodzieżówki PO? Co ja mówię "młodzieżówki"! Proszę spojrzeć na ten drugi rząd: Węgrzyna, Kidawę, Olszewskiego... na tę ślicznotkę z Lublina. To jest dopiero menażeria!
  Proszę się nie martwić. Poradzimy sobie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Schetyna się zemści. To tylko kwestia czasu. Bestia czeka na swój dzień. On mi przypomina taką wstrętną tropikalną rybę - murenę -zastygłą w szczelinie koralowca w oczkiwaniu na ofiarę. A ona już podpływa.

  OdpowiedzUsuń
 20. @Toyah
  Dzięki za Twój ostatni pocieszający komentarz. Bo to skądinąd słuszne ciągłe zauważanie braku solidnych kadr po naszej stronie nie rozwiązuje problemu.
  To może zaapelujmy w tym miejscu: jeśli ktoś z obecnych jest nie tylko zacny, ale i obdarzony innymi cnotami: intelektualnymi itp. to: Ojczyzna w potrzebie, wszystkie ręce na pokład!

  OdpowiedzUsuń
 21. @all

  Pisałem już o egzekucji nieopodal miejsca gdzie mieszkam, ale dziś byłem przypadkiem na miejscu zbrodni.
  Są tam znicze, szaliki, czasem ktoś przejdzie, przejedzie, przystanie.
  I co zastanawiające, a nawet po głębszym zastanowieniu pocieszające, nikt tego nie dewastuje, nie uprząta, a przede wszystkim nie ubliża, nie lży i nie bije. Co bardzo ważne miejsce to znajduje się jakby pod kontrolą sympatyków egzekutorów. Teraz jak patrzę tak na ta scenerię to sobie myślę, może i gangsterzy, może i mordują z żądzy i wyrachowania, a przy tym reprezentują jakaś tam kibolską moralność. Ok sprzątnęliśmy gościa, i to wystarczy. Szczać na znicze nie będziemy i nie damy!
  Mam teraz w głowie tych kiboli-gangsterów z ich ciemnymi interesami, a z drugiej strony ten motłoch z krakowskiego przedmieścia.
  Dobrze pisze Legutko cynicy i cymbały. Przepraszam to ja już wole tych z maczetami nawet z ich kibolską moralnością!

  Co w tym pocieszającego, ano to że zwykli bandyci jeszcze nie są po tamtej stronie stronie cymbałów, cyników i czekistów...
  Miejscu w którym szczanie na znicze jest rozrywką młodych niedouczonych ze wsi Warszawa.

  OdpowiedzUsuń
 22. @Cmentarny Dech
  Twoja refleksja jest dla mnie szczególnie cenna przez to choćby, że dokładnie pokazuje, dlaczego ja się tak żalę, kiedy tu nie ma komentarzy. Za tymi moimi smutkami stoi czysty interes. One czynią po prostu ten blog lepszy.

  OdpowiedzUsuń
 23. @Cmentarny Dech
  Z tego wszystkiego byłbym zapomniał. Polecam Tobie i wszystkim dokumentalny film brytyjski 'The End', po polsku jak zwykle bardzo mądrze: Spowiedź prawdziwego gangstera. Wstrząsający, ale przy okazji bardzo pouczający. Niemal jak Ojciec Chrzestny. Jest do kupienia.

  OdpowiedzUsuń
 24. @toyah

  Zdaje sie że sekielskiego c.d.
  Chwalić Pana nie mam w domu wsi24 ale właśnie przeczytałam że tam u tegoż sekielskiego konsylium psychiatrów urządziło sobie debatę nt. zdrowia psychicznego Jarosława.
  Czyli to co kiedyś czynił półlegalnie palikot względem Prezydenta od teraz mają czynić oficjalnie tzw. fachowcy?! I co dalej, prof. Starowicz w przeddzień ciszy wyborczej podzieli się z nami"czarno na białym" katalogiem dewiacji na które zapadł Prezes?!

  OdpowiedzUsuń
 25. @kwiecia
  No tak. Widziałem wczoraj kawałek. I pomyśleć, że to taki miły człowiek!

  OdpowiedzUsuń
 26. @toyah
  Ale że można łączyć w sobie różne przeciwieństwa pokazali nam chyba najlepiej rozsmakowani w Wagnerze "kulturalni" faszyści. A poza tym podziwiam Pańskie stalowe nerwy ze pozwalają Panu jeszcze oglądać walterownie. Moim zdaniem najlepszym sposobem na nawrócenie ateisty jest powiedzieć mu że w przeciwnym wypadku pójdzie do piekła a tam niechybnie spotka kuźniara:)

  OdpowiedzUsuń
 27. @kwiecia
  @toyah

  program Sekielskiego o "Psychologicznym portrecie Jarosława Kaczyńskiego", na swoim blogu redaktor Janina Jankowska określiła jako uczciwy ale czeka "...kiedy Tomasz Sekielski przeprowadzi podobną analizę psychologiczną premiera Donalda Tuska i prezydenta Bronisława Komorowskiego.
  To będzie papierek lakmusowy jego rzetelności dziennikarskiej..."

  obawiam się, że znając rzetelność i uczciwość Tomasza Sekielskiego to wkrótce zobaczymy programy o Donaldzie Aniele Tusku i Bronisławie Amorze Komorowskim....

  OdpowiedzUsuń
 28. @raven59
  Sekielski nie ma nic do gadania. On pracuje na gwizdek. Nie będzie gwizdka - nie będzie nic.
  A Jankowska, jeśli uważa, że ten program był uczciwy, ma pomieszane w głowie.

  OdpowiedzUsuń
 29. @toyah
  to chyba zagwizdali
  podobno planowany termin programu o Tusku to poniedziałek 24 stycznia.

  Ale ja bym się tym nie ekscytował.

  OdpowiedzUsuń
 30. @raven59
  Skoro to będzie program na gwizdnięcie - przejmować się nie będziemy.

  OdpowiedzUsuń
 31. Przepraszam za jeszcze jedno zgniłe jabłko z S24. Ale do teraz nie mogę wyjść ze zdumienia jak po przeczytaniu tekstu spojrzałam kto go spłodził. Wobec tego chciałam zadeklarować że zdecydowanie wole tych na żelu od tych na haju.

  http://madel.salon24.pl/

  OdpowiedzUsuń
 32. @jazgdyni

  Dzięki, ale w takich sprawach nigdy się nie wypowiadam na blogach.
  Co więcej, uważam każdego psychologa czy psychiatrę mądrzącego się przed dziennikarzami i diagnozującego konkretne, znane mądrzącemu się jedynie z telewizji, osoby, za kuglarza i hochsztaplera.
  Nie oglądałem np. programu Sekielskiego o Jarosławie Kaczyńskim. Jeśli to wyglądało tak, jak czytam na różnych blogach, to - gdyby to zależało ode mnie - odebrałbym tym gościom prawa wykonywania zawodu za drastyczne naruszenie etyki zawodowej.
  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 33. @kwiecia
  Na litość Boską! Po co ja tam zajrzałam!
  Mam nadzieję, że chociaż franciszkanie się jeszcze trzymają...

  OdpowiedzUsuń
 34. @kwiecia
  Próbowałem przeczytać tekst tego księdza, ale nic z niego nie rozumiem. Tytuł wskazuje, że to wszystko to jest jakaś ironia. Ale on pisze tak niewyraźnie, że nie wiem czego tak naprawdę chce. Zakładam że chce dobrze.
  Inna sprawa, że to jezuita. A z nimi bywa różnie.

  OdpowiedzUsuń
 35. @kwiecia
  Próbowałem przeczytać tekst tego księdza, ale nic z niego nie rozumiem. Tytuł wskazuje, że to wszystko to jest jakaś ironia. Ale on pisze tak niewyraźnie, że nie wiem czego tak naprawdę chce. Zakładam że chce dobrze.
  Inna sprawa, że to jezuita. A z nimi bywa różnie.

  OdpowiedzUsuń
 36. @Marylka
  Oj nie przejmuj się. Nawet jeśli to bałwan, a nie zwykły ksiądz, który nie umie się jasno wyrażać, to przecież nic strasznego. Nie on pierwszy, i nie ostatni.

  OdpowiedzUsuń
 37. @Toyah
  Nie widzę tam żadnej ironii, tylko bezowocne zmagania z własnym intelektem. Przejęłam się, bo nie lubię, gdy pasterze okazują się takimi miernotami i jeszcze ośmieszają się na forum publicznym. W końcu to mój Kościół.

  OdpowiedzUsuń
 38. @Marylka

  Tyle naszego że go pod tekstem solidarnie objechali. Może następnym razem pomyśli zanim napisze, no chyba że musi tak pisać.

  OdpowiedzUsuń
 39. @Toyah
  Ale lepiej o Twoim tekście. Nie oglądałam debaty, ale to, co napisałeś, było tak obrazowe, że jakbym ją widziała na żywo. Jednak nie z Titanikiem mi się to skojarzyło, ale ze zdjęciem Wałęsy z Wachowskim w loży sejmowej 4 czerwca 1992. Za każdą z tych tak obrazowo opisanych przez Ciebie postaci kryje się jakiś wachowski. I tu nic się samo stać nie może. Skoro z każdą próbą usunięcia tych wachowskich coraz silniejszy jest kontratak, to znaczy, że jedynym wyjściem jest dobić gadzinę za jednym zamachem i do końca. Do takich wniosków musiał dojść Orban. O tym na pewno myśli nasz J.K. I może nieważne, że jego plankton gadać nie umie, byle umiał walczyć.

  OdpowiedzUsuń
 40. @kwiecia
  On tak musi. Zaglądałam kiedyś do jego tekstów i się dziwiłam po co pisze skoro nie ma nic do przekazania. Ale przynajmniej siedział w swoim kąciku i nie brał się za TEN temat.

  OdpowiedzUsuń
 41. @Kwiecia
  @Marylka

  przeczytałem wpis Krzysztofa Mądela SJ.... (http://madel.salon24.pl/)

  no cóż jedyny komentarz jaki mi się nasuwa to:

  "Mt 7,15-20

  Ostrzeżenie przed fałszywymi apostołami

  15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami.
  16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi?
  17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce.
  18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.
  19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone.
  20 A więc: poznacie ich po ich owocach."

  nic więcej reszta jest milczeniem...

  OdpowiedzUsuń
 42. @Marylka
  A ja, jak mówię, w ogóle nie zrozumiałem, o co mu chodzi. Więc pomyślałem, że on cytuje jakieś gazety, żeby stworzyć jakąś ironię. Tak czy inaczej - do bani.
  Co do naszych księży, my zdecydowanie mamy kłopot. Bo wyobrażamy sobie, że oni powinni być jacyś inni. Lepsi.
  Tymczasem wielu z nich, to osły. Jak cała reszta. Szczęście, że jeszcze mają siłę, żeby nam udzielać sakramentów. Bo sami byśmy nie dali rady.

  OdpowiedzUsuń
 43. @kwiecia
  Jeśli jest tak jak podejrzewa Marylka, a więc on prowadzi bloga, żeby pokazać rożnym intelektualistom, że niektórzy księża są jednak mądrzy, to nic z tego nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 44. @Marylka
  O nie! Porównanie mocno spóźnione. Wtedy wałęsą i wachowski byli znacznie mocniejsi. Ci jednak toną.

  OdpowiedzUsuń
 45. @Toyah
  Chodzi mi o to, że wciąż ciągnie się ten sam spektakl. Tych aktorów może publiczność wypędzi ze sceny, ale wachowscy mają się dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 46. @Marylka
  Ja głęboko wierzę, że jeśli tych aktorów publiczność przepędzi ze sceny, to tym razem i tych dwóch przy okazji też. I całą resztę. Skoro Orban pokazał, jak to się robi, nam nie wypada z tej nauki nie skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
 47. @Toyah
  To zdjęcie panów W. jest dla mnie symboliczne. Nie chodzi o przepędzenie tych dwóch osobników, oni sami w sobie są nieważni. Mówiąc o wachowskich mam na myśli tych co pociągają za sznurki. WSI, Rosja, System.

  OdpowiedzUsuń
 48. @Marylka
  Właśnie to mam na myśli mówiąc "całą resztę". Chociaż troszeczkę. Tyle żeby mieć tę chwilę satysfakcji. Widzę ze jesteś w marnym nastroju. Ja mam trochę lepiej. Może dlatego, że wracam właśnie z Krakowa z koncertu naszego kolegi Przema. Było podniośle, jeśli wiesz, o czym myślę.

  OdpowiedzUsuń
 49. @Toyah
  Kto to jest kolega Przemo?

  OdpowiedzUsuń
 50. @Toyah
  Tak, mam się marnie, ale to przez nadmiar pracy i niewyspanie. Ale już od dziś mam urlop.

  OdpowiedzUsuń
 51. @Marylka
  No jak to kto? Nasz Przemo. Przemo 1 z blogu. Przemo Gintrowski.

  OdpowiedzUsuń
 52. @Toyah
  ??????!!!!:-)))))
  A skąd ja miałam wiedzieć? A dlaczego nikt mi nie powiedział, że to on? Do kitu.

  OdpowiedzUsuń
 53. @Marylka
  Bo z nas skromni ludzie. Nie musimy się chwalić. I tak każdy wie, że tu działa poważna drużyna. A co? Nie?
  Wreszcie dojechałem. Pociąg z Krakowa do Katowic jedzie że średnią prędkością 40 km/godz. Idę spać. Dobranoc.

  OdpowiedzUsuń
 54. @Traube

  Nieporozumienie.
  Jak najbardziej podzielam wysoką etykę zawodową.
  Chodziło mi o doprecyzowanie klasyfikacji schizofrenii paranoidalnej, jako, że nazwy się zmieniają, a moja jest chyba z czasów Bilikiewicza (starego).

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 55. Potrzebujemy sojusznika takiego jak np. Rafł Ziemkiewicz, ktorego zdanie ceni mlody,wyksztalcony.On niestety ma złe zdanie o JK jako Przywódcy Wielkiej Zmiany.Na plus należe zapisać, że po dobrej uwadzemerytorycznej podważającej Jego opinię, na chwilę zamilkł.Znaczy , myśli.Więc ja myslę,że JK powinien z Ziemkiewico-podobnymi urządzić spotkanie, seminarium i punkt po punkcie wyjaśnić, jeszcze raz, może po raz ostatni,że albo Polska albo nic, naprawdę nic, czli jak mówi mój Tat , siedmnasta republika.Może to być w Lucieniu i transmitowane na żywo w internecie. Podejrzewam,że nie ohyda -Sekielski zajmie myśli i klawiatury internautow,A kiedy zostanie przerwany dostęp do internetu,to będzie ten znak.Oprócz grilla, dostepu do kredytów, mlodzi, wykształceni boją się dostepu do łatwej opinii, "wiedzy",wirtualnych uciech.A odnoszę się do rozmowy w Cafe-Rzeczpospolita. Rekomduję ostatnie 4 minuty.Zaiste,trzeźwość umysłu Anity Gargas jest imponująca."Przymknąć" RAZ-a duuuuuuuuuuuża sztuka!!

  OdpowiedzUsuń
 56. @kryska
  Zmarnowałem prawie kwadrans oglądając to CafeRzeczpospolita. Nic specjalnego się w ostatnich 4 minutach tam nie dzieje.
  Jaja sobie jakieś robisz?

  Druga sprawa - pisz wolniej, bo tu powyżej bełkot jakiś Ci wyszedł.

  OdpowiedzUsuń
 57. @kryska
  Moim zdaniem, Ziemkiewicz jest już na straty. Z niego nic nie będzie.
  A jeśli idzie o robienie wrażenia na młodzieży, to zdecydowanie lepiej od przebiegłych dziennikarzy, zrobi to Herbert i choćby taki Przemek Gintrowski, o czym zresztą w dzisiejszym wpisie.

  OdpowiedzUsuń
 58. Musze wyraźniej, więc piszę:odpowiedź AG sukcesy Orbana - a pytanie RZ ( w domyśle - o JK): wygrane wybory 2005. Chciałam podkreślić ,że przytomnośc umysłu pozwala na "danie odporu", na stwierdzenie o "przegranym liderze". Mimo niechęci do RAZ-a wiem, że ma On duży jeszcze wpływ na "młodych, wykształconych". A po ostatnich wyborach, stwierdzam,że mamy szansę tylko przy frekwencji powyżej 60%. Do tej granicy szacuję wydolnośc systemu manipulacji wynikami.

  OdpowiedzUsuń
 59. @kryska
  Obejrzałem i, nie gniewaj się, ale bez wrażenia. Ziemkiewicz jak zwykle pogrążony w swojej niewzruszonej w tym antykaczystowskim głupstwie obsesji, Janecki jak zwykle cały w żartach, a Gargas - też jak zwykle.
  W sumie fajnie, ale na dziennikarzy nie mam ochoty liczyć.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.