Czy trutka na antypis przypłynie promem z Dover?


      Liczyłem bardzo na to, że nie będę dziś musiał kontynuować zainicjowanej wczoraj zabawy w przegląd medialnych sensacji, licząc na to, że sprawa w sposób naturalny sama zdechnie, tymczasem okazuje się, że ona ani nie zdycha, ani, co ciekawsze, nie wzbudza zainteresowania, na jakie niewątpliwie sobie zasłużyła. A zatem, w sytuacji, gdzie wypadałoby zwyczajnie splunąć, trzeba komentować. Komentujmy więc.
      Najpierw może o tym, co się w ogóle wydarzyło. Otóż na Twitterze pewien nasz obywatel, nazwiskiem Tomasz Siuta, zamieszkały od dłuższego czasu w Szkocji, opublikował wiadomość o następującej treści:
Właśnie kupiłem bilet na prom. 26 lipca nad ranem opuszczę UK. Mam nadzieję, że na zawsze. Kierunek Polska”.
       Niewykluczone, że twitt ów przeszedłby niezauważony, gdyby nie fakt, że służby prasowe premiera Morawieckiego – swoją drogą, uważam, że to bardzo dobrze, że one aż tak skutecznie działają –czujnie go wyłapały, w efekcie czego sam premier zechciał uprzejmie bardzo odpowiedzieć wracającemu do kraju Polakowi. W tym jednak momencie postanowiły zareagować służby zupełnie już inne. Jako pierwszy oczywiście do akcji wszedł „Newsweek”, przeprowadził wewnętrzne śledztwo, z którego mu wyszło, że ów Siuta jest przebywającym na zagranicznej placówce pracownikiem polskiego MSZ i jeśli wraca do Polski, to tak jak raz na jakiś czas ktoś gdzieś wyjeżdża, a potem wraca.
      Kiedy okazało się, że cyngle red. Lisa spaprały cały projekt i ich śledztwo nadaje się do kosza, za sprawę postanowili się już wziąć „inni szatani” i ruszyła zakrojona na szeroką skalę akcja skompromitowania może nie tyle samego już Siuty, co premiera Morawieckiego. Otóż po krótkim czasie na wspomnianym Twitterze zaczęły się pojawiać kolejne wpisy, o identycznej jak oryginalna treść, tyle że podpisane całym szeregiem przeróżnych innych imion. No i wtedy to głos zabrał już nie tylko Tomasz Lis, ale cała kupa liberalnych polityków oraz komentatorów, wybuchając szyderczym rechotem nad rzekomo „prymitywnym oszustwem propagandowym” Dobrej Zmiany, która usiłuje pokazać swoim głupim wyborcom, że Polacy wracają z emigracji do kraju, a czyni to tworząc tak zwane „boty”, a więc programy umieszczające na wybranych portalach sztuczne komentarze.
      Skąd ja wiem, że doszło do prowokacji, a nie chamskiego oszustwa ze strony polskiego rządu? Otóż wiem to stąd, że zwyczajnie sprawdziłem paręnaście z tych twittów i okazało się, że one nie dość że są wysłane przez realnie istniejące osoby, to w dodatku przez osoby, które można podejrzewać o wszystko, tylko nie o to, że działają na zlecenie polskiego rządu. Jak mówię, przejrzałem paręnaście owych kont i to jest niemal w każdym wypadku jakiś mieszkający w Wielkiej Brytanii Polak, który interesuje się albo dupą, albo wódą, albo w najlepszym wypadku piłką nożną, ewentualnie od czasu do czasu jakiś zaangażowany działacz ruchu LGBT. Proszę może zobaczyć, jak się przedstawiają ci, którzy rzekomo na zamówienie rządu postanowili pokazać światu, jak to Polacy wracają z emigracji do Kraju:
@pjotrowicz: Progresywny w poglądach, zwolennik świeckiego państwa, antyklerykalny, ale nie antyreligijny agnostyk. Głównie polityka i tematyka lgbt. Aktualnie Katowice;
@Serunio: Może być głupia, może być mądra naprawdę to niewiele obchodzi moje jądra, jeśli znam ją krótko to żadna różnica byle była ładna i fajnego miała cyca;  
@Shausheb: Nie oceniając pracy Marka to wyjebali go tak jak Żelaznego. Nie lizali Bońka po fiucie, a pretekstem była Kopalnia;
@Nie mam nic przeciwko katolikom, ale niech demonstrują swoje przekonania w domu, gdy nikt nie patrzy. Po co manifestują te swoje wierzenia publicznie? Albo modlą się na głos, przy wszystkich? Moje dzieci musiały to oglądać i musiałem tłumaczyć, że to nie jest normalne;
@Wojtyla: +1 jeśli Piast nie zjebie okienka transferowego to są realne szanse tak samo Lechia;
      I tak dalej, i tak dalej. Tam nie ma śladu ani jakiegokolwiek sztucznego konta, ani tym bardziej kogoś, kto mógłby działać na zamówienie rządu. A mimo to nawet teraz, kiedy piszę ten tekst, widzę, że osoby jak najbardziej działające publicznie pieklą się, że rząd PiS-u stworzył system botów, by przed jesiennymi wyborami uruchomić akcję pod tytułem „Wracają”.
      Proszę, oto choćby świeży komentarz żony Tomasza Lisa:
Kiedy wydaje Ci się, że pisowska propaganda osiągnęła dno, ona przypływa promem”. 
      Pisowska propaganda! Przepraszam, ale to jest świat, w którym ja nie chce żyć. Przecież to jest wszystko do sprawdzenia. Wystarczy chwilka, by zobaczyć, że – pomijając oczywiście tego dzielnego Polaka z Edynburga, który został oczywiście odpowiednio shejtowany – to jest jakaś idiotyczna zabawa, prowokowana przez kompletnie już zdesperowany antypisowski motłoch. Mało tego. Oni zarzucają rzekomym rządowym propagandzistom to, że oni w tej swojej propagandzie byli tak dramatycznie prymitywni. Otóż z autentyczną nędzą mamy do czynienia dopiero tu, w tej ponurej prowokacji. W końcu, ileż to było roboty, by stworzyć parędziesiąt nowych kont, ozdobić je biało-czerwonymi flagami i tytułem „Śmierć wrogom Ojczyzny” i wklejać jeden za drugim ten tekst o powrocie. Oni tymczasem, najwyraźniej z każdym dniem coraz bardziej bez serca i ducha walki, nawet tu się nie postarali.
      Wczorajszy swój tekst skończyłem refleksją, że jeśli oni się nie opamiętają, to ostatecznie przegrają nawet z PSL-em. Powoli zaczynam podejrzewać, że kto wie, czy nawet nie z Korwinem.
      Ale jest jeszcze coś. Oto mamy do czynienia z zaledwie pierwszym publicznie ogłoszonym powrotem z emigracji i proszę zwrócić uwagę, jaką wściekłość wywołała owa zapowiedź. Już się nie mogę doczekać, aż owe powroty zaczną się na dobre i wtedy dopiero będziemy mieli targi opętania.      

Komentarze

 1. Tak naprawdę jest wiele powrotów normalnych. Ludzie wracają i do głowy im nie przychodzi aby się tym gdziekolwiek chwalić, co najwyżej wypiją po powrocie dwa piwa ze znajomymi. Tydzień temu wrócił mąż mojej kuzynki z Londynu. Praktycznie się tam wychował bo mieszkał tam przez 15 lat od 18 roku życia. Wróciła też rok temu nasza wspólna koleżanka. itp. itd.

  PS. Popraw pierwszą wzmiankę o Morawieckim, bo przemianowałeś go na Mazowieckiego i słabo to wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @piter
   Rzeczywiście słabo to wyglądało. Dzięki.

   Usuń
 2. Czesc, rzeczywiscie wielu Polakow wraca do kraju, widze to po ilosci wystawianych paszportow dla ich zwierzakow.Standardowy powracajacy ma 35-45 lat po kilkunastu latach pobytu w UK.W Polsce czeka nowowybudowany dom i 500+ dla dzieci.My zostajemy.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Tobiasz11
  I bardzo dobrze. Inaczej to nawet nie miałbym co marzyć o tym, że w końcu do Was tam przyjadę.

  OdpowiedzUsuń
 4. komentarz żony Tomasza Lisa:
  „Kiedy wydaje Ci się, że pisowska propaganda osiągnęła dno, ona przypływa promem”.

  Znaczy, niezatapialna jest?

  Z zazdrości serca usta przemówiły.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czy Rafał Trzaskowski zaprosi Miley Cyrus na uroczyste otwarcie nowej oczyszczalni ścieków?

"Für Deutschland", czyli o metodzie skutecznego uprawiania polityki

A więc Trump, czyli białe Święta?