Kieliszek, czyli prezydent specjalnej troski

Moja niechęć do oglądania telewizji przybiera już postać jakiegoś szaleństwa. Weźmy wczorajszy wieczor. Pani Toyahowa poszła spać, moja jedna córka uczyła się historii, druga zapewne spędzała czas na Facebooku, a syn rozmawiał przez komputer (jak że by inaczej!) z pewną swoją ukochaną, a ja siedziałem jak ten debil w pustym pokoju, słuchałem cichutko muzyki, i gapiłem się w ścianę. Obok był telewizor, a ja nic – tylko te piosenki. No i myśli. Pełno różnych myśli.
Wygląda jednak na to, że to nie-oglądanie telewizji nie za bardzo mi szkodzi. Bo weźmy sprawę dwóch ostatnich wybryków prezydenta Komorowskiego. Jak mi donoszą ludzie życzliwi, ani sprawa lewego kotyliona, jaki Komorowski i jego towarzystwo sobie przypięli podczas uroczystości 3 maja, ani nawet numer z kieliszkiem Królowej, przez tak zawsze czujne media nie zostały nawet zauważone. A zatem, mogę podejrzewać, że gdybym oglądał telewizję, być może nie siedziałbym w tym czasie w necie, i nic bym o tym wszystkim nie wiedział. A tego – a już z całą pewnością sprawy kieliszka – bym nie przeżył.
O co chodzi z tym kieliszkiem? Przede wszystkim muszę wyjaśnić, że kiedy napisałem „Królowa”, nie miałem na myśli Królewny, lecz prawdziwą Królową. Nie jestem nawet, powiem szczerze, pewien, czy pani Dziadzia była na miejscu zdarzenia obecna. Mówiąc o Królowej, mam na uwadze królową Szwecji, która, jak już to było odpowiednio wcześniej zapowiadane, bawiła ostatnio w Polsce, towarzysząc swojemu mężowi, królowi. Karolowi XVI Gustawowi podczas jego wizyty. A teraz kieliszek. Otóż numer z kieliszkiem jest tak nieprawdopodobnie fantastyczny, że, kiedy już sam wiem, o co chodzi, mógłbym też mieć przekonanie, że wiedzą o nim wszyscy. Tymczasem, kiedy wspominałem o nim swojej żonie i swoim dzieciom, okazało się, że oni akurat nic nie słyszeli. A to musi świadczyć o tym, że sprawa została skutecznie wyciszona nawet w Internecie. A zatem, zanim przejdę do refleksji, opowiem dokładnie co się stało i tutaj.
Otóż było przyjęcie zorganizowane przez polskiego prezydenta dla królewskiej pary ze Szwecji. W środku siedział ubrany w elegancki garnitur z muchą nasz pan prezydent, po jego lewej stronie siedziała królowa Sylwia, po prawej jego stronie król Karol Gustaw, przed nimi, na białym obrusie stały talerze i zestaw kieliszków i kiedy w pewnym momencie przyszło do wygłaszania toastu, prezydent Komorowski wstał, złapał kieliszek Królowej i zaczął coś paplać. W tym momencie, jak donoszą nasi reporterzy, Królowa rzuciła dyskretne spojrzenie swojemu mężowi, ten błyskawicznie capnął kieliszek Komorowskiego i możliwie cichutko przekazał go swojej małżonce. Sytuacja została uratowana. Wprawdzie później, jak widać na zamieszczonych na blogach zdjęciach, Komorowski – kiedy już ciągnie tego szampana – stoi twarzą zwrócony do Króla i coś mu tam słodzi, natomiast królowa Sylwia jest samiusieńka obok, a na prawo od siebie ma wyłącznie dupę naszego pana prezydenta; a zatem, też nie najlepiej, jednak przyznać trzeba, że prawdopodobnie po pierwszej akcji, szwedzcy goście byli już tak odpowiednio przygotowani, że mogli się już nawet spodziewać pierdzenia i charkania.
Teraz pora na refleksje. Ich pierwsza część już była. Chodzi mi mianowicie o fakt, że całe to zdarzenie zostało przez ogólnopolskie media, w tym media internetowe, skutecznie albo przemilczane, lub tak zmarginalizowane, by większość osób, które mogłyby się nim zainteresować, pozostały ze swoją niewiedzą. Do tej sprawy zresztą jeszcze wrócimy, natomiast teraz chciałbym się skupić na kwestii moim zdaniem najbardziej interesującej.
Otóż wielu z nas miało okazję siedzieć przy stole w okolicznościach mniej lub bardziej oficjalnych. Znamy więc tę sytuację, kiedy to obok nas siedzą ludzie, przed nami stoją talerze, sztućce, filiżanki, kieliszki i diabli wiedzą, co jeszcze. Chodzi o to, zdarza się oczywiście czasami, że komuś się coś nagle w tym wszystkim pomyli, i albo się do kogoś zwróci, myląc imiona, albo się zagapi i czegoś nie dosłyszy, czy wreszcie coś niechcąco wywróci. Jednak – przynajmniej moje doświadczenie tak mi podpowiada – nie ma takiej możliwości, żeby przez pomyłkę komuś zabrać łyżeczkę, czy kieliszek. Przynajmniej nie w stanie podstawowej trzeźwości. Tego typu gest jest, z mojego punktu widzenia, równie nieprzytomny, jak zwędzenie komuś z talerza kawałka tortu, czy wsadzenia komuś do zupy swojej łyżki. Tymczasem Bronisław Komorowski, w sytuacji wymagającej od niego jak najbardziej przytomności i skupienia, fatalnie się zagapił, wyciągnął rękę poza swój teren i zabrał Królowej ten nieszczęsny kieliszek.
Niedawno wszyscyśmy się śmiali z Prezydenta, że wpisując się do księgi kondolencyjnej w japońskiej ambasadzie, nasadził te słynne już byki. Oczywiście, fakt, że on robi błędy ortograficzne, i to w dodatku błędy takiego kalibru, jest sam w sobie wystarczająco poruszający. Mnie natomiast najbardziej uderzyło to, że on, idąc do tej ambasady, nie przygotował się odpowiednio wcześniej do tego, co tam będzie robił. Gdybym ja miał iść w jakieś ważne miejsce i pozostawić tam swój ślad, czy to w formie podpisu, czy choćby wspomnienia, to jednak starałbym się uważać na każdy swój ruch, gest i słowo. Czasem zdarza mi się musieć podpisać coś ważnego. No, choćby jak idzie o tak zwane wzory podpisów. Przymierzam się do tej akcji, gimnastykuję rękę, ogólnie – staram się bardzo, żeby czegoś nie chlapnąć. Komorowski, jak wszystko na to wskazuje, albo szedł już tam w stanie kompletnego zamroczenia, lub też ewentualnie na miejscu dostał jakiegoś ciężkiego napadu zgłupienia. O czym to może świadczyć? No tylko o jednym. Z nim jest na sto procent coś nie tak. Pisałem o tym bardzo niedawno. Dziś te moje podejrzenia, wypadek z kieliszkiem tylko potwierdza.
Z całą pewnością część z nas zauważyła, że – ostatnio coraz częściej – w dyskusjach politycznych, mamy skłonność do używania argumentu w postaci zdania: „Ciekawe, co by było, gdyby coś takiego się działo za rządów PiS-u?”, lub „Ciekawe, co by się działo w mediach, gdyby coś takiego zrobił Lech Kaczyński?” Z taką oto sugestią, że oczywiście dziennikarze, kabareciarze i nakręceni przez nich obywatele urządziliby nam istne piekło. Powiem uczciwie, że tego typu argumenty mnie nudzą z jednego prostego powodu. Z tego mianowicie, że ten dylemat jest już tak zużyty, że bardziej chyba być nie może. Ale też właśnie z tego, że sugerowana reakcja jest oczywiście jak najbardziej oczywista. Po co się zastanawiać nad czymś, i dodatkowo jeszcze zadręczać się czymś, co jest jak najbardziej oczywiste? Nie ma najmniejszych wątpliwości, że gdyby to prezydent Kaczyński zabrał Królowej kieliszek, ataku jaki by na niego spadł, by nie przeżył. On się raz mocno zagapił z tym policyjnym psem, i rżenie z powodu tego zagapienia do dziś tłucze się o jego trumnę. Kieliszek zniszczyłby go w ciągu tygodnia.
A zatem, jak mówię, bardzo mi się nie podoba powtarzanie wciąż tego pytania: „Co by było gdyby?” Jednak w tej sytuacji, jakoś nie mogę się sam przed zadaniem go powstrzymać. Bo to faktycznie jest bardzo interesujące, spróbować sobie wyobrazić, co by się działo, gdyby to prezydent Kaczyński zabrał Królowej ten kieliszek. Przede wszystkim pierwszy by się odezwał Palikot i zakomunikował, że to jest najlepszy dowód na to, że on chleje. Następnie TVN24 zaprosiłby do studia specjalistów od alkoholizmu, którzy by potwierdzili, że alkoholicy na widok flaszki, kieliszka, czy sklepu monopolowego tracą rozum i panowanie nad sobą, i ze reakcja Prezydenta jest tu zupełnie naturalna. Po tych ekspertach przyszliby inni eksperci i zasugerowaliby, że tu nie musimy mieć do czynienia z problemem alkoholowym, lecz ze zwykłymi zaburzeniami świadomości. A po tych ekspertach, zjawiliby się dziennikarze i politycy, i zaczęliby przekonywać, że to co zrobił nasz prezydent jest już tematem rozmów na całym świecie i Polska została sprowadzona do pozycji najbardziej zacofanych państw afrykańskich. W następnej kolejności Tomasz Sianecki przygotowałby reportaż-sondę wśród przechodniów, na temat tego, czy któremuś się zdarzyło ukraść komuś kieliszek, albo kanapkę z talerza. Na samym końcu, pojawiliby się oczywiście kabareciarze z całą już kulturą popularną, i już by się tam swoim talentem odpowiednio popisali. Krótko mówiąc, stałoby się dokładnie to samo, co się działo w przypadku afery z Irasiadem, czy Borubarem, tyle że bez porównania bardziej. Dlaczego? Dlatego, że tam mieliśmy do czynienia z nicnieznaczącym drobiazgiem, a nawet zwykłym kłamstwem – a tu mielibyśmy fakt. Fakt i bardzo poważny znak.
Muszę jednocześnie od razu tu zaznaczyć, że owa hipotetyczna reakcja, którą tu opisałem, nie jest dla mnie jakoś szczególnie oburzająca. Osobiście uważam, że gdyby Lechowi Kaczyńskiemu przydarzyło się coś tego typu, to przede wszystkim wszyscy mielibyśmy szczere podstawy do tego, by go podejrzewać o jakieś poważne problemy umysłowe. A gdyby on się wciąż nadymał, to byśmy mieli powód, by się z niego już tylko śmiać. Problem w tym, że Lech Kaczyński praktycznie wpadek nie miał, a już z całą pewnością nie tego kalibru. Jeśli się uczciwie zastanowić, to Lech Kaczyński na tym polu był czysty jak złoto. Kiedy Andrzej Mleczko dla powszechnej uciechy rysował ten prezydencki samochód, ciągnący za sobą ubikację na kółkach, to za tym żartem nie stały autentyczne zdarzenia, lecz zwykłe pomówienia, insynuacje, a przede wszystkim niepohamowana nienawiść. Problem w tym, że Lechowi Kaczyńskiemu coś takiego, co nam niemal codziennie pokazuje prezydent Komorowski, przydarzyć się zwyczajnie nie mogło.
No i wreszcie, problem w tym, że Komorowskiemu, nie dość, że się zdarza, to zdarza się w sposób tak systematyczny i oczywisty, że to już powoli nikogo nie dziwi. I teraz możemy wrócić do reakcji mediów na ten przypadek kieliszka Królowej. Czemu one nic na ten temat nie mówią? O tym „bulu” informowały. Czemu więc nic nie mówią o kieliszku? Uważam, że sa tego dwie przyczyny. Pierwsza to taka, że, jak już wspomniałem, owo otępienie, w jakim się niemal nieustannie znajduje Komorowski, staję się zwyczajnie medialnie nieciekawe. Drugi natomiast jest taki, że to jest autentyczne otępienie. I jest to prawdopodobnie fakt już powszechnie uznany. A skoro tak, to System wie, ze jeśli zacznie tę sprawę roztrząsać, to za tym będzie musiał pójść kolejny krok. Już bardziej praktyczny, i rozpoczynający de facto procedurę odsunięcia Bronisława Komorowskiego z urzędu. A tego oni bardzo, ale to bardzo nie chcą. Już pewnie wolą, by on zwyczajnie któregoś dni umarł. Wtedy przynajmniej gdzieniegdzie pozostanie bohaterem.
Czy tak będzie zawsze? Nie mam pojęcia. Myślę sobie, że gdyby podczas opisywanego wyżej ‘szwedzkiego’ przyjęcia, kiedy Król wziął kieliszek Komorowskiego i przekazał go dyskretnie swojej zonie, gdyby w tym momencie Komorowski złapał go za rękę i zawołał: „Niech mi król nie zabiera kieliszka” i jeszcze ten szampan, czy co oni tam pili, by się wylał na obrus, albo Królowej na twarz, to może jedna z tych kropel szampana byłaby tą własnie przysłowiową kroplą. No, ale z satysfakcją możemy to jedno Komorowskiemu przyznać. Jeszcze się jakoś trzyma. Widać to wyraźnie na poniższym zdjęciu. Gapi się w ten kieliszek i jest najwidoczniej bardzo rozbawiony. A zatem przynajmniej duch kniei go nie opuszcza.

Powyższy artykuł został wcześniej opublikowany w Warszawskiej Gazecie i dostałem za niego całe sto złotych. Gdyby komuś się ta refleksja spodobała, a chciałby się do tej stówy dorzucić, będę zobowiązany. Bo, jak wspominałem, ja teraz żyje już niemal tylko z tego bloga. Dziękuję.


Komentarze

 1. Jaki król jest każdy widzi, a platforma medioktrynizacyjna obywatelską jest tylko z nazwy. 'Oni' tylko obywatelizują społeczeństwo w myśl swoich totalitarnych i megalomańskich wizji. 'nic o nas bez nas', 'co je twoje, to je moje, co je moje, to nie ruszaj' i przede wszystkim 'takie bajki to my, a nie nam'.

  Śledząc historię Polski chyba każdemu myślącemu prosto w twarz bije już nie rozbieżność, czy dysproporcja od dzisiaj rządzących do tych rządzących wcześniej (nie tylko z czasów nowożytnych), ale istna przepaść, rów marjański polskiej myśli politycznej. Pan ułomny jest po prostu taką diastemą Polski współczesnej. Z jednej strony historia i tak o nim zapomni, więc nie ma co się zbytnio nabzdyczać - nie jestem zdania, że zasługuje na aż taką naszą atencję, z drugiej jednak strony przykrym faktem jest to, że to akurat my musimy uczestniczyć w tym cyrkowisku, że to akurat na nas padło.

  Już wcześniej pisałem o tym, że każdy ma 'swoją normalność' z którą dzieli swoje losy. Być może u 'nich' ta normalność jest zjawiskiem zbiorowym, być może ją od siebie samych nabywają - to potrafiłoby wyjaśnić zrozumienie dla jego zachowań.

  Ponadto w zasadzie to dość niesprawiedliwe tak o nim rozprawiać, przecież cały zastęp ministerialny, cała Polskę Ogłupiająca partia jest jak jedna wielka diastema w garniturze polskich dóbr intelektualnych. Partia kreśląca haniebnym fekaliałem. I tak nim sieją na wskroś przez Polskę całą...

  Powiadają, że z gówna bicza nie ukręcisz... No popatrz Pan, a jednak kręcą...

  OdpowiedzUsuń
 2. @MindFlyer
  Ciekawe to co Pan wymyślił z tym biczem i gównem. Jakoś na to tak nie patrzyłem. A nie da się ukryć, że ukręcili. Mam nadzieję, że skoro on jednak nie szarpał się o swój kieliszek, gorzej już nie będzie. I to co jest, to już jest zupełne dno. Teraz tylko trzeba się będzie odbić.

  OdpowiedzUsuń
 3. @toyah

  Nie dość, że ukręcili, to jeszcze nas nim po łbach okładają. A co do Pańskich nadziei, życzę sobie, Panu i wszystkim zainteresowanym, aby płonnymi jedynie nadziejami nie pozostały...

  OdpowiedzUsuń
 4. Natrafiłem na informację o tej gafie na WP. Zastanawiałem się jak sensownie i życzliwie wytłumaczyć ten jego ruch.
  Może myślał, że to szwedzki stół?

  OdpowiedzUsuń
 5. @2,718

  Może być, że jego pomroczność taki kierunek myślenia wskazała, ale może być i tak, że może Pan Ułomny wie coś czego my, zwykli śmiertelnicy wiedzieć nie powinniśmy - może ktoś ma problem alkoholowy i w swojej wielkiej wspaniałości bronek zechciał pomóc w cierpieniach?

  OdpowiedzUsuń
 6. To ja coryllus. Szwedzki stół, kiełbasa krakowska i prezydent Komorowski. Do tego kieliszek szampana. Mam pewność, że Toyah ma rację, oni chcą doprowadzić do tego, by on dyskretnie umarł. Dwa dni po pogrzebie Monika Olejnik z trudem będzie kojarzyć kim on był. Korczak? Jaki Korczak? Szampan, kiełbasa, dzik, polowanie? Nic jej nie pomoże. Zapomni. Może dobiero ten film z przejęcia obojga królestwa coś w tej głowinie poruszy, więc w sumie dobrze, że się zachował.

  OdpowiedzUsuń
 7. @Coryllus
  Lucyna jest oczywiście okay. Ale spróbuj: projekt - pulpit nawigacyjny - edytuj profil, i tam w nazwę wyświetlaną wpisz siebie. Przynajmniej na ten moment, kiedy komentujesz. Albo na te dni, kiedy Lucynie nie będzie zależało.

  OdpowiedzUsuń
 8. @toyah
  Ja komentując któryś z Twoich wpisów przewidywałem, że "Bul" coś walnie podczas tej wizyty - poszukam..

  OdpowiedzUsuń
 9. @raven59

  Przewidywalność zachowań tego Pana jest ortodoksyjną już oczywistą oczywistością... To tak, jakby przewidzieć, że jutro będzie nowy dzień i wzejdzie słońce... Przez aksjomat możemy stwierdzić, że będzie ciag dalszy... To się nigdy nie skończy. Jest światły punkt tej sytuacji - pożywka zasiana :)

  OdpowiedzUsuń
 10. @Lycyna vel Coryllus

  Taki ciekawy link sprzed prawie idelanie czterech lat w swoich zbiorach natrafiłem na TW Stokrotkę. Jeśli ktoś wcześniej nie czytał, polecam...

  LINK

  OdpowiedzUsuń
 11. @raven59
  Pamiętam. Myśmy tu sobie na ten temat żartowali. Nawet moja rodzina się włączyła i wymyślała różne śmieszne opcje.

  OdpowiedzUsuń
 12. @MindFlyer
  Pożywka zasiana? Ładne.

  OdpowiedzUsuń
 13. @wszyscy
  znalazłem to było we wpisie:

  http://toyah1.blogspot.com/2011/02/wiosenny-konkurs-na-pozegnanie.html

  najbliższy komentarz był @jazgdyni:

  "jazgdyni pisze...

  Zazwyczaj dobrze poinformowane źródła podały, że kancelaria prezydenta, w trybie pilnym wypożyczyła w TVP sztukę Moliera "Mieszczanin szlachcicem", z wybitnymi rolami Bogumiła Kobieli i Kazimierza Rudzkiego.
  Szkolenia odbywać się będą codziennie, a nad całością rozwoju państwa Komorowskich czuwać będzie oczywiście niezawodny Piotr Tymochowicz.
  Ma on nadzieję, że do przyjazdu szwedzkiej pary królewskiej, obecny prezydent osiągnie poziom pana Leppera.
  10 lutego 2011 19:41 "

  oglądanie Moliera nic nie dało

  OdpowiedzUsuń
 14. Jest taki projekt, żeby gajowy pojechał z wizytą do króla Arabii Saudyjskiej.

  Przy odrobinie fartu i tam sięgnie lewą ręką po kielonek ...

  OdpowiedzUsuń
 15. @orjan

  Okrutny jesteś. Chcesz zrobić z naszego Bronka Wesołego Sanitariusza kapitana Huka, jak mu w tej Arabii ładnie rączkę złodziejską amputują?

  OdpowiedzUsuń
 16. @Toyah

  Jest coś znacznie więcej na rzeczy.
  W sobotę, zanim się wybrałem z rodziną na Kaszuby, lokalne portale bombardowane były doniesieniami z okolic Pomnika Stoczniowców, gdzie władze Gdańska zdecydowały się odizolować tzw. motłoch od niebezpiecznie nieprzewidywalnego prezydenta przy pomocy barierek, kordonu mundurowych osiłków, gazu łzawiącego, itp.
  Symptomatyczne, że w kontaktach głowy państwa ze społecznością stwarza się szeroki bufor. Przyczyny mogą być różne. Np. z dużej odległości lud nie będzie w stanie zaobserwować nienormalności Komorowskiego, albo też, trzeba chronić Bronka przed nim samym, bo gdyby go pozostawić z wrogim tłumem twarzą w twarz, to mógłby się on rzucić na ludzi i doszłoby do gorszących rękoczynów. A że kamery są teraz wszędzie to nie można by później mówić, że to motłoch zaatakował.

  No nie wiem... Może wkrótce zaczną go wozić w klatce?

  OdpowiedzUsuń
 17. @raven59
  Tak też mi się wydawało. Że to była większa akcja. A nie jeden komentarz.

  OdpowiedzUsuń
 18. @MindFlyer
  Cały czas myślę o tym problemie z piciem. Wprawdzie, jak na nią patrzę, nie widzę tam nic podejrzanego. Ale sama możliwość takiej reakcji że strony Prezydenta jest wybitnie zabawna. To by dopiero był popis! Służby donoszą Komorowskiemu, że szwedzka królowa chleje. A on w ramach gestu wsparcia - buch! jej ten kieliszek. I oko do króla. Bomba!

  OdpowiedzUsuń
 19. @jazgdyni
  W klatce? I Ty mówisz Orjanowi, że jest okrutny? Swoją drogą, wygląda na to, że udało mam się wpaść w dobry nastrój. Szkoda że nie na tu z nami samego pana prezydenta. Można by go było wytargać za wąsy. Albo kopnąć w dupę.

  OdpowiedzUsuń
 20. @Toyah

  Umieszczenie w klatce może mieć dwa odrębne cele: jeden pospolity i wulgarny, który niestety przyszedł na myśl Tobie, to obwożenie i pokazywanie jako cudaka typu dwugłowe ciele (że nie powiem o pewnej pani z dwiema łechtaczkami); drugi cel mianowicie, to chronienie go, niestety kratami, przed nieodpowiednim zachowaniem rozemocjonowanej, groźnej tłuszczy.
  Można by mu tam ustawić stół szwedzki z całą kryształową zastawą, tak że mógłby sobie kraść te kieliszki, kiedy by chciał.
  No i co byś mu wtedy zrobił, hę?

  OdpowiedzUsuń
 21. @Toyah

  Ja tylko chciałem donieść ;), że ten AdNovum znowu perfidnie kłamie na Twój temat. Tam u ŁŁ w temacie. Musiałeś go wtedy głęboko dotknąć, że się tak mści teraz :)

  OdpowiedzUsuń
 22. @Obliveon
  Chciałem go dotknąć i dotknąłem, ale nawet w największych marzeniach nie przyszło by mi do głowy, że on to aż tak bardzo przeżyje. Czasem człowiekowi coś się naprawdę uda.

  OdpowiedzUsuń
 23. @toyah
  czytałeś:

  "...Na nowe nie zważaj,
  Pięknie się wyrażaj..."

  musiałeś go mocno dotknąć

  OdpowiedzUsuń
 24. @raven59
  Nie czytałem. A cóż to takiego? Ja się wyrażam pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 25. @toyah
  czytałeś - to fragment mojego wierszyka dla Ciebie - tego o klikaniu

  wierszyk z dwoma kluczami...

  OdpowiedzUsuń
 26. @raven59
  Ach! Faktycznie. Ten fragment mnie się mniej podobał.
  Poza tym, ze wszystkich gestów uwielbienia, jakie na moją część powstały, nauczyłem się na pamięć tylko jednego:
  "Ma w zwyczaju mieszkanka Omaha
  w czasie seksu czytywać Toyaha.
  Gdy mąż rzekł, że to chore,
  dostał w łeb monitorem,
  no i odtąd chłopina ma stracha".
  Laenia

  OdpowiedzUsuń
 27. @toyah
  no to wrzucam całość:

  Toyah! Czemu Ty mnie obrażasz?

  Toyah! Do cholery !
  Bądż że ze mną szczery!
  Piszesz takie notki,
  Że się schodzą kmiotki,
  Komentarze me olewasz,
  A na innych gnój wylewasz!
  Ty mnie nie prowokuj,
  Dotąd stoję z boku,
  Na nowe nie zważaj,
  Pięknie się wyrażaj,
  ...
  Wpis mój jest dlatego,
  Że po Twoim nick'u,
  Chcę mieć więcej klików,

  Rymy me są słabe,
  Taką już mam wadę...

  OdpowiedzUsuń
 28. Toyahu!

  Może i nudne jest dywagowanie w temacie „Ciekawe, co by się działo w mediach, gdyby coś takiego zrobił Lech Kaczyński?”, Tyś jednak utworzył cudny scenariusz. Tyle, że niepełny - pomyśl o tym frontalnym uderzeniu prasy, jaki żąrt rysunkowy miałby na pierwszej stronie tygodnik A(n)gora! No i radio, te poranne wywiady z luminarzami sceny! Te komentarze!
  Prosty człowiek byłby przekonany, że prezydent zrobił rundę dookoła stołu i każdemu wychlał co było w jego kieliszku.

  A wszystkich, którym brak dziś tu nowego wpisu pozwolę sobie zaprosić na Solidarnych2010.

  Ukłony!

  OdpowiedzUsuń
 29. @Kozik

  Kolejny 'prawy_właściwie'. Pysznie! :). Druhu, dla Ciebie i innych, zapraszam również na (skoro już tak linkami się dzielimy):

  BRZYTWA KWIETNIOWA

  jedyny portal, gdzie można było obejrzeć na ten przykład 'List z Polski' i inne ciekawe materiały...

  Miłej lektury i owocnego oglądania!

  OdpowiedzUsuń
 30. @Kozik
  No tak. O tym, co by się działo, gdyby to był Lech Kaczyński, można by nakręcić prawdziwy thriller.

  OdpowiedzUsuń
 31. @MindFlyer
  Nie znałem tej Brzytwy. A to by świadczyło o tym, że Internet to wciąż nisza.

  OdpowiedzUsuń
 32. @toyah

  W tym sęk! Znaczy - niby deska od dawna próchnem zaszła, a jednak nikt tego nie widzi (broń Panie Boże nie piję do Pana). Niby wszyscy o tym mówią, a jednak nikt nie słyszy... Tu leży podwalina quasi-sukcesu PO(d)miotów... Media - kiedyś mawiano były czwartą władzą. W naszych czasach, szybko licząc są chyba jednak władzą drugą. Ta nisza nie ma szans na przebicie, a co za tym idzie społeczeństwo poznaje relacje tylko z jednej - tej jedynej słusznej strony.

  Ale nie ma co się łamać - historia zawsze nas - podziemie wyciągała i wyciągać na wierzch będzie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czy Rafał Trzaskowski zaprosi Miley Cyrus na uroczyste otwarcie nowej oczyszczalni ścieków?

"Für Deutschland", czyli o metodzie skutecznego uprawiania polityki

A więc Trump, czyli białe Święta?