Zdechłym dinozaurem w łeb na dobry początek weekendu


         Jak wszyscy czytelnicy tego bloga dobrze wiedzą, jestem wiernym sympatykiem Prawa i Sprawiedliwości i jednocześnie, co oczywiste, zaciekłym przeciwnikiem tego wszystkiego, co stanowi dla Prawa i Sprawiedliwości polityczna konkurencję, tym razem jednak chciałbym stanąć w obronie kogoś, kto zawsze w sposób nadzwyczaj dobitny reprezentował wartości mi obce, lecz dziś w bardzo moim zdaniem istotnym sporze ma bezwzględnie rację, a mam tu na myśli panią premier Ewę Kopacz. Jak się z pewnością wszyscy mniej więcej orientujemy, Ewa Kopacz została ostatnio wystawiona na falę nieznośnego wręcz szyderstwa z tego tylko powodu, że przedstawiła - przyznaję, że bardzo odważną - teorię dziejów, w której to dizozaury i człowiek współnie dzieliły swoje zajmowane przez siebie terytorium na naszej planecie. Dziś niemal wszyscy szydzą z premier Kopacz, że pomyliła się o całe 65 milionów lat, a poważni naukowcy argumentują, że owe szyderstwa są jak najbardziej do rzeczy, tymczasem ja bym chciał zwrócić naszą uwagę na pewne zdjęcie, jakie udało mi się znaleźć w Internecie, przedstawiające stan rzeczy wręcz odwrotnie w stosunku do tego, co głoszą rzekomo osoby wykształcone. Bardzo proszę:       Jak widzimy bardzo wyraźnie na powyższej fotografii, dinozaury - rzekomo zamieszkujące Ziemię bez obecności człowieka - paliły papierosy, co, już tak na marginesie, spowodowało ich ostateczne wyginięcie. Powstaje pytanie, skąd on miały te papierosy? Odpowiedź wydaje się oczywista: musieli je otrzymać od człowieka. Nie ma takiej możliwości, by dinozaury były w stanie samodzielnie zwijać tę bibułkę wokół tytoniu, choćby ze względu na zbyt duże łapki. A zatem, powtórzmy to czemu zaprzeczyć nie możemy - papierosy dinozaorom dostarczył człowiek. A skoro tak, to nie mógł tego zrobić 65 milionów lat po tym, jak te stworzenia wyginały, ale musiał to zrobić właśnie tam i wtedy.
      Zastanawiałem się nad ową tajemnicą, gdy nagle w Internecie trafiłem na opracowanie wybitnego belgijskiego naukowca, prof. Rudo van Dijka z Uniwersytetu w Hadze, który w sposób jednoznaczny wykazał, że, owszem, to ludzie właśnie doprowadzili do wyginięcia dinozaurów, sprzedając im papierosy, a następnie zachęcając ich do tego, by je palili, i w konsekwencji wpędzając je w nałóg. A wszystko zaczęło się od tego, że mniej więcej 100 milionów lat temu do rejonów zamieszkałych przez dinozaury dotarli katoliccy misjonarze, głównie z Polski, Irlandii, Hiszpanii i Portugalii z misją zapoznania ich ze słowem Bożym. Oczywiście, w tamtych czasach Jezus się jeszcze nie narodził, a zatem nie było chrześcijaństwa jako takiego, natomiast pewne symptomy tego co musiało nadejść już można było zaobserwować, a w tym wypadku właśnie propagowaną przez misjonarzy naukę o Jednym Bogu. Ponieważ wiadomo było, że dinozaury się na tego rodzaju fałszerstwo nabrać nie dadzą, w tym wypadku polscy misjonarze postanowili zachęcic dinozaury do palenia papierosów, wówczas jeszcze pod nazwą „Sport”, licząc na to, że w ten sposób dinozaury popadną w takie otępienie, że w rezultacie przyjmą ich naukę.
      Niestety, jak się okazało, dinozaury nie miały absolutnie żadnych innych planów realizowania swoich ambicji, jak tylko paląc na potęgę papierosy, co ostatecznie doprowadziło do tego, że wszystkie po kolei zachorowały albo na raka płuc, albo nad nadciśnienie, i umierając jeden po drugim, wyginęły. Co, jak mówię, każdy może sprawdzić w opracowaniach naukowycvh specjalistów nie tylko z Holandii, ale z innych ośtodków uniwersyteckich.
     I w tym momencie wróćmy może do pani premier Kopacz, która skromnie nie zabiera głosu na temat szkodliwości palenia papierosów, czy na temat jego skutków dla dinozaurów, ale zaledwie przedstawia nam symboliczny obraz członków organizacji Obywatele RP rzucających kamieniami w Jarosława Kaczyńskiego, z tą świadomością, że jeden kamień to za mało, natomiast wszystkie kamienie zebrane w ciągu nadchodzącego miesiąca powinny wystarczyć, i w tym momencie podnosi się kompletnie bezrozumna wrzawa spowodowana dziwnym przekonaniem, że kiedy po ziemi chodziły dinozaury, człowiek dopiero miał się z nich wyewoluować. Czemu mówię „bezrozumna”? Odpowiedz jest prosta. Najwybitniejsi współcześni naukowcy wykazali niezbicie, że dinozaury paliły papierosy. Ktoś im te papierosy przekazać musiał. I to nie były inne dinozaury. To musiał być inny człowiek, z tego choćby względu, że, jak już wspomniałem, dinozaury miały zbyt duże łapki, by zajmowac się skręcaniem papierosów. Ale, powiedzmy to sobie szczerze, to nie był też Donald Tusk, nie tylko dlatego, że on jeszcze w tamtych czasach nie żył, ale przede wszystkim dlatego, że on nie miał żadnego interesu w tym, by dinozaury wpędzać w nałóg. Pozostają więc, owszem, ludzie i to ludzie tacy, którzy mogli na tym skorzystać.
         Wygląda więc na to, że to prof. Van Dijk ma rację i jest całkiem prawdopodobne, że sprawdzami tego nieszczęścia byli właśnie ludzie, cuchnący naftaliną. Nie śmiejmy się więc z pani premier Ewy Kopacz, tylko spróbujmy spojrzeć na nią z życzliwością i przyjąć je uwagi w taki sposób, by czegoś się nauczyć. Dziękuję za uwagę i kończę, bo muszę już iść się walnąć zdechłym dinozaurem w łeb.

Komentarze

 1. Chciałabym sobie poczytać komentarze pod tym tekstem, gdyby został umieszczony na którymś z forów gazety wyborczej. Komentarze w stylu: "ta czarna mafia z Watykanu wszędzie się wtrąca i jest odpowiedzialna za śmierć milionów dinozaurów i ludzi"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @bozenan
   Ja nie wykluczam, że za chwilę i tu ktoś przyjdzie, kto mi napisze, że jestem jeszcze głupszy od Kopaczowej.

   Usuń
 2. Szanowni Państwo,a "Jurassic Park"? To chyba wystarczający dowód na potwierdzenie słów Pani Premierówki Kopacz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ona była premierem Polski. Ile lat trzeba, żeby ta zniewaga się przedawniła? Tusk jest wredny i złośliwy, czy tylko złośliwy i wredny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potraktujmy to jako anomalię pogodową w obydwu przypadkach i od razu wszystko wygląda lepiej.Mam nadzieję.

   Usuń
 4. Wazne, żeby do 2035 wycofać sie z węgla. Tylko tak odkupimy ekstynkcję dinozaurów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiem szczerze, ze oczekiwalem, ze sie pojawia jakies "ciekawe" komentarze :)
  No chyba, ze Gospodarz kasuje na biezaco.

  W koncu duzo ludzi, jesli nie wiekszosc, nie radzi sobie z Larsonem. :)

  W "The Prehistory of The Far Side" jest caly rozdzial o rysunkach, ktore zbulwersowaly odbiorcow lub zostaly odrzucone przez redakcje.
  Czlowiek czyta i nie wierzy...

  OdpowiedzUsuń
 6. @zkr
  Większość czytelników tego bloga to osoby zdecydowanie ponadprzeciętne.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czy Rafał Trzaskowski zaprosi Miley Cyrus na uroczyste otwarcie nowej oczyszczalni ścieków?

"Für Deutschland", czyli o metodzie skutecznego uprawiania polityki

A więc Trump, czyli białe Święta?