Gdy zachodzą nas od strony rodziny

W świątecznym zamieszaniu przepadł nam gdzieś najnowszy felieton dla „Warszawskiej Gazety”. Nadrabiam więc zaległości.

Oto właśnie teść mój oświadczył, że tym razem nie przyjdzie do nas na wigilijną kolację, bo, jak się wyraził, nie życzy sobie być gościem u ludzi, którzy uważają go za gestapowca. I ja sobie oczywiście zdaję znakomicie sprawę z tego, jak komicznie może zabrzmieć to zdanie dla kogoś, kto patrzy na sprawę z boku, jednak jestem przekonany, że sprawa ma wymiar znacznie bardziej uniwersalny, a skoro tak, to i znacznie też poważniejszy. Rzecz w tym, że wielu z nas przez ostatnie miesiące, ale również przez minione 10 lat uodporniło się na ów język propagandy do tego stopnia, że praktycznie każde słowo, jakie dochodzi do nas z tamtej strony traktujemy jako element, fakt że brudnej, ale jednak zaledwie gry, której nie możemy przegrać, jeśli tylko uda nam się zachować odpowiedni dystans. Patrzymy więc naszym fantastycznie chłodnym okiem na te wszystkie wysiłki, których wyłącznym celem jest wzbudzenie w nas tej życiodajnej nienawiści i jedynie uśmiechamy się z satysfakcją, że nic nie jest w stanie nas złamać, bo jesteśmy czujni i gotowi na wszystko.
A tu tymczasem wychodzi na to, że tej jednej rzeczy nie przewidzieliśmy. Skupieni na tym, by nie dać się pożreć temu kłamstwu, przestaliśmy zauważać tych, z którymi i wśród których żyjemy i dla których, właśnie przez to, żeśmy się nie dali porwać temu szaleństwu, staliśmy się najgorszymi wrogami, w dodatku wrogami całkowicie bezbronnymi. Z ich bowiem punktu widzenia, to, że jesteśmy tacy cwani, tacy przebiegli i tak bardzo odporni na wszelkie kłamstwo, jest jeszcze jednym argumentem przeciwko nam. I to argumentem jak najbardziej realnym.
W tym momencie pozostaje nam już tylko oddać to co się należy mediom. To media bowiem, ze skutecznością na poziomie dla zwykłej polityki niedostępnym, ową agresję poprowadziły niejako bokiem i uderzyły bezpośrednio w polskie rodziny. To media, i tylko media, doprowadziły do sytuacji, gdzie faktyczny konflikt nie dzieje się już na poziomie relacji między polityką, a elektoratem, bo tu tak naprawdę wszystko ogranicza się do zwykłej gry, ale w przestrzeni wyznaczonej przez relacje między ludźmi. To media, częściowo motywowane swoimi politycznymi sympatiami oraz politycznym zamówieniem, ale też zwykłą, podłą naturą, zaatakowały rodzinę. Czy zrobiły to celowo? Nie sądzę. Myślę, że oni ani efektu swoich działań nie przewidzieli, ani też dziś nie mają najmniejszej ochoty, by brać na siebie jakąkolwiek odpowiedzialność. Tak czy inaczej, to z czym mamy dziś do czynienia, to poziom społecznej agresji, dotychczas chyba niespotykany. I mam tu również na myśli czas, gdy polskie miasta zostały ozdobione kampanią billboardową radia RMF-FM pod hasłem „Nadchodzi IV RP. Nie wracajcie”. To co mamy dziś, to już prawdziwa apokalipsa.
Nie dajmy sobie zawrócić w głowie. Tu już nie chodzi o kolejne wybory, ale o to, byśmy się zaczęli zwyczajnie mordować.

Zapraszam wszystkich do księgarni pod adresem www.coryllus.pl, gdzie można zamawiać wszystkie moje książki.

Komentarze

 1. Panie Krzysztofie, obecne media są narzędziem największego szwindlu w historii świata (o tym niżej). Infantylnym dziennikarzom z mainstreamu jak i "niezależnym", wmówiono, że są czwarta władzą, a są tylko pastuchami na posyłki w celu szczucia na ludzi myślących. Proszę popatrzeć, jeśli ktoś w mediach "niezależnych" powie, że za bisurmanami z IS stoi USA i Izrael ma łatkę wariata (ostatnio złapano pułkownika izraelskiego w oddziałach IS, zdjęcia McCaina z Al Bagdadim). No i nasz ukochany p. Sakiewicz machnie mu etykietę ruskiego agenta. Z drugiej strony antysemity, co już po tej stronie nie robi wrażenia.

  Następnym elementem tej propagandy i ustawodawstwa jest atomizacja człowieka. Dobrym przykładem jest ochrona danych osobowych, itd..

  W tym wszystkim chodzi o zniewolenie przez dług. Jednostka ma mieć wszystko pochodzące z kredytu i spłacać go przez pokolenia. A zasadą fundamentalną jest im głupszy obywatel tym lepiej. I tu jest stare powiedzenie - "czemuś biedny boś głupi". Obecnie na to powiedzenie strasznie się oburzają wszyscy progresiści i konserwatywni-socjaliści.

  A tym szwindlem jest cząstkowa rezerwa bankowa, czyli tworzenie pieniędzy z powietrza. Ten wałek powstrzymywał standard złota i srebra, no ale teraz mamy pieniądz dekretowy, który jest super dopalaczem szwindlu.

  Trzeba otwarcie powiedzieć, że "elita" żydowska stanie na pejsach aby rezerwa cząstkowa dalej funkcjonowała, ponieważ jej koniec to koniec wpływów żydowskich.

  Co życie przyniesie zobaczymy.

  Dużo zdrowia życzę w Nowym Roku.  OdpowiedzUsuń
 2. @Jan Szpyt
  Na tym blogu jest już ponad 2 tys. tekstów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Czy Rafał Trzaskowski zaprosi Miley Cyrus na uroczyste otwarcie nowej oczyszczalni ścieków?

"Für Deutschland", czyli o metodzie skutecznego uprawiania polityki

A więc Trump, czyli białe Święta?