poniedziałek, 7 września 2015

Chłód na linii Jerzy Urban - Platforma Obywatelska, czyli o zaleganiu afektu

Dziś wyjątkowo krótko, bo właśnie skończyłem sześćdziesiąt lat i jestem nie w sosie. Mam nadzieję, że jakoś to wszyscy jednak zniesiemy.

Właśnie przed chwilą dotarła do mnie informacja, że wreszcie uzyskaliśmy odpowiedź na nurtujące nas od paru dni pytanie, dlaczego Andrzej Rozenek, wbrew wcześniejszym doniesieniom z różnych stron, nie kandyduje w nadchodzących wyborach parlamentarnych z list Platformy Obywatelskiej. Otóż, wedle relacji samego Piotra Gadzinowskiego, a więc człowieka z całą pewnością poinformowanego, poszło o to, że Rozenek już witał się z gąską, kiedy swoje pretensje do jego kandydatury zgłosił sam pan marszałek Bogdan Borusewicz. Opinia Borusewicza jednak, wbrew temu, co się nam może wydawać, nie dotyczyła tego, kim jest Rozenek i w jaki sposób jego kandydatura może skompromitować kampanię Platformy Obywatelskiej, ale poszło o sprawy osobiste, a dokładnie o to, że swego czasu, jako zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Nie”, Rozenek „krytykował prominentnego polityka za notoryczne latanie samolotami z Senatu do domu, do Gdańska”, czego Borusewicz Rozenkowi nie potrafi zapomnieć.
Gadzinowski, jak donosi Onet, żali się na postepowanie Platformy Obywatelskiej, zwracając uwagę na to, że właściciel „Nie” Jerzy Urban wraz z żoną, od lat wspierają swoimi głosami partię Ewy Kopacz i za to zostają oboje wraz ze swoimi przyjaciółmi tak fatalnie postponowani, to jednak nas już akurat nie interesuje wcale. To co wiemy na pewno i przy tej wiedzy trwamy, to to, że oni ostatecznie zdechli. Zabawne, że jeszcze przed wyborami.

Przypominam, że moje książki są do kupienia w księgarni Coryllusa na stronie www.coryllus.pl. Szczerze zachęcam.

6 komentarzy:

 1. Ja mam połowę tego Twojego wieku, a mimo to także zrezygnowałem kompletnie z obchodzenia urodzin, tylko imieniny się liczą. No ale wiek to wiek, nie da się o nim zapomnieć. Jeszcze raz dużo szczęścia i słodyczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sixty's the new forty! Chin chin! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. @tpraw
  30???? Dziecko! Co Ty wiesz o wieku?

  OdpowiedzUsuń
 4. @Michael Dembinski
  A znasz to? Po kopie - po chłopie. Ale Twoje też jest piekne.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.