czwartek, 29 grudnia 2011

O kurwach, idiotach i czarnym libido

Pisałem już o tym w poprzedniej notce, ale ponieważ, jak wiemy, pewne spostrzeżenia są tak intensywne, że nie sposób ich potraktować z lekceważeniem, wychodzi na to, że trzeba będzie się powtórzyć. Otóż, jak idzie o mnie, odkryłem właśnie, że jeśli mój plan odcięcia się od świata opanowanego przez System zostanie zrealizowany w taki sposób, w jaki sobie to zaplanowałem, ten blog będzie musiał przestać istnieć. A to z tego powodu, że zwyczajnie nie będę miał o czym pisać. I pomyśleć, że tak niewiele trzeba było, by odkryć ten fakt, jak jedno głupie wydanie tygodnika „Wprost”, a konkretnie osoby niejakiego Lejba Fogelmana – żyda i aspirującego celebryty.
Ciekawa w sumie sprawa z tym Fogelmanem. Rozmawiałem dziś o nim trochę z naszym kolegą Coryllusem i doszliśmy do wniosku, że ów Fogelman prawdopodobnie już niedługo otrzyma w TVN-ie swój talk-show, gdzie będzie rozmawiał ze znanymi gwiazdami – jak powiedzmy Katarzyna Glinka, o której tu jeszcze będzie mowa – w kontekście polskiego antysemityzmu, lub tego, jak to Polska jest widziana z Nowego Jorku, czy z Londynu. Program będzie się nazywał na przykład „Nie-koszerny talk-show”, a Lejb Fogelman będzie popijał sok pomarańczowy i zabawiał publiczność. Ale może być też jeszcze inaczej. Lejb Fogelman nie będzie miał swojego autorskiego programu, natomiast razem z Tomaszem Terlikowskim będą rozmawiać o polskim katolicyzmie, lub o aborcji, a wszystko pod tytułem „Żyd i Talib w jednym stali domu”, czy coś w tym kierunku. Wszystko jedno. Obojętne. Ważne jest to, że za swoje najświeższe zasługi dla III RP, Fogelman dostanie tę robotę, a jeśli ktoś jeszcze przy okazji coś zarobi, to tym lepiej.
Pozwoliłem sobie na dygresję, jednak nie da się ukryć, że choć prawdziwy temat dzisiejszej notki nie jest w żaden sposób związany z Fogelmanem, to jest on w pewnym sensie kontynuacją moich refleksji będących bezpośrednim skutkiem owego gwiazdkowego prezentu w postaci paru kolorowych magazynów. Nie będę dłużej utrzymywał czytelników tego bloga w ich niepewnym zawieszeniu i przejdę od razu do Glinki. Jednak najpierw – znów, niestety, dygresja – mały wstęp. Oprócz ostatniego wydania magazynu „Wprost”, w naszym domu pojawił się dwutygodnik „Viva”. Pisałem niedawno dość o „Vivie” a konto bardzo dobrego filmu „Social Network” o Facebooku, w bardzo porządnym dwudyskowym wydaniu, który niespodziewanie dołączony został do owej „Vivy” za zaledwie 30 zł. Wspomniałem o tym filmie, bo w żaden sposób nie potrafiłem zrozumieć, w jaki sposób wydawcy „Vivy” znajdują interes w tym, by rozdawać tę swoją gazetę niemal za darmo. Obiecał mi to wytłumaczyć nasz kolega LEMMING, ale ponieważ ostatnio jest bardzo zajęty, wciąż na to objaśnienie cierpliwie czekam. Tym razem „Viva” pojawiła się pod naszą choinką bez filmu, ale za to za jedyne 99 groszy – „Specjalnie na Święta! 0.99 zł.” I problem tej szczególnej dobroczynności odżył na nowo.
Patrzę na tę śliczną kolorową okładkę, a tam jakaś czarnowłosa lalunia w ciąży, w czerwonej sukni i z uwodzicielskim spojrzeniem i tekst: „Synek już w drodze! Katarzyna Glinka o ciąży, macierzyństwie, małżeństwie. I co dalej z jej karierą?” Przyznaję, ze nie mam pojęcia, kim jest Katarzyna Glinka. Co jeszcze ciekawsze, kim jest ta Glinka, nie wie nawet moja żona, która wie wszystko, natomiast moja starsza córka, którą mam tu w tej chwili pod ręką, najpierw powiedziała, że ją zna, bo to jest wybitna polska siatkarka, ale następnie zmieniła zdanie, bo sobie przypomniała, że „jej” Glinka ma na imię Małgorzata, a nie Katarzyna, i zostaliśmy z tą okładką i naszymi bardzo już indywidualnymi refleksjami. Jak idzie o mnie, patrzę na tę Glinkę, zastanawiam się, kim ona jest – czy piosenkarką, a może aktorką, czy ewentualnie żoną jakiegoś Glinki, a może wnuczką niegdysiejszego Mariana Glinki – a przede wszystkim zastanawiam się nad tą złotówką bez jednego grosza. Co to za biznes? Co to za geszeft? Kto zna odpowiedź? Może Lejb Fogelman?
Pozostaje więc już tylko poszukać jakiegoś bardziej stałego gruntu. Obok mamy zatem Jarosława Wałęsę i Ewelinę, a wyżej Roberta Kozyrę – postać zajmująca swoje zaszczytne miejsce na tym blogu – i jego refleksje na temat Georga Michaela i stanu jego zdrowia. Ponieważ Jarosław Wałęsa jest dla mnie dokładnie tak samo ważny jak jego Ewelina, natomiast Georga Michaela uważam za wielkiego artystę, a jego piosenkę „Last Christmas” za jeden z tak zwanych evergreens, i to w dodatku niemal najbardziej ‘ever’, postanawiam zajrzeć do Kozyry. I proszę uprzejmie. Okazuje się, że George Michael, jako histerycznie nieumiarkowany homoseksualista, zapadł na AIDS, a w ramach tego AIDS na ciężkie zapalenie płuc. Robert Kozyra poświęca temu nieszczęśnikowi cały długi tekst, a w nim informuje, że „nie jest tajemnicą, że George ma duże libido i lubi przygodny seks”. „Nie należy też jednak zapominać”, że George Michael to człowiek, który nawet kiedy się snuje po publicznych ubikacjach, „bez żadnych zahamowań” mówi, co myśli o sprawach ogólnych, w tym również o politykach. „O Margaret Thatcher powiedział: ‘Głupia krowa, która wielu zniszczyła życie’. Tony’ego Blaira sparodiował w teledysku do ‘Shoot The Dog’ jako pieska Busha, który robi wszystko, co każe jego pan. Busha z kolei przedstawił jako idiotę”. Dobra wiadomość jest taka, ze mimo ciężkiej choroby George jednak dojdzie do siebie i, na poziomie czysto ludzkim, będzie Kozyrze dalej prezentował swoje libido, a w wymiarze intelektualnym nam wszystkim swoje opinie na temat polityków.
Jeśli jednak ktoś myśli, że za te 99 groszy nic więcej poza Glinką, młodym Wałęsą, Kozyrą i Georgem Michaelem nie dostaliśmy, jest w dużym błędzie. Otóż okazuje się, że 24 listopada w Warszawie odbył się pokaz kolekcji La Mania. Osobiście, podobnie jak nie wiem, kim jest Glinka, nie wiem też, co to jest kolekcja La Mania, ale ze zdjęć zamieszczonych w najnowszej „Vivie” wynika niezbicie, że to jest nie byle co. Przynajmniej jak na polsko-ukraińskie standardy. Proszę posłuchać:
Galeria Zachęta, Arkady Kubickiego. Joanna Przetakiewicz zawsze wybiera ekskluzywne miejsca na pokazy. Teraz właścicielka marki La Mania zaprosiła gości do Sali Marmurowej w Pałacu Kultury i Nauki. ‘Czwarty element’, bo taki tytuł miała kolekcja inspirowana filmem Luca Bensona ‘Piąty element’, oglądały nie tylko panie. W pierwszym rzędzie zasiedli: partner Joanny Przetakiewicz Jan Kulczyk, Jan A.P. Kaczmarek, Waldemar Dąbrowski. Zaśpiewała światowej sławy śpiewaczka Aleksandra Kurzak, a wirtualnym gościem jak zwykle był Karl Lagerfeld. Właścicielka marki Las Mania przyjaźni się z projektantem i na każdym pokazie podkreśla, jak bardzo ją wspiera. Na La Manię – w zwracającym uwagę naszyjniku – przyszła Monika Olejnik, szefowa modowej marki Deni Cler Milano Katarzyna Niezgoda wystąpiła w niezwykle twarzowej krwistej czerwieni, a w beżach, jak zawsze stylowa, Małgorzata Socha. Joanna Przetakiewicz pokazała się w oryginalnym, mocno nasuniętym na oczy toczku – widać właścicielka La Manii lansuje modę a la Philip Treacy. Toczek, tyle że z długimi piórami, włożyła również spiewająca gwiazda Aleksandra Kurzak. Co do nowej kolekcji – zachwycała feerią barw, zwiewnością i, jak twierdzi Agnieszka Szulim, prezentowana była przez wyjątkowo ładne modelki. A po pokazie goście delektowali się… mrożonymi jogurtami”.
A więc Glinka, Kurzak, Niezgoda, Socha, Szulim, a oprócz nich jeszcze: Eric Stępniewski, Halina Mlynkova, Paulina Sykut, Ada Fijał, Marta Krupa, Marta Grycan i Bogna Sworowska – jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. Proszę słuchać uważnie. Obok pokazu La Mania odbyła się w Warszawie inna impreza, zatytułowana Spotkanie Swisslove:
Szczęśliwi czasu nie liczą. Ale ci którzy przyszli na trzecie spotkanie SwissLove, chętnie by go policzyli… na najlepszych zegarkach na świecie. Butiki Swiss mają w portfolio prestiżowe zegarkowe marki. Okazało się, że w nadchodzącym sezonie najmodniejsze będą te w kolorach czekolady i wanilii. Na spotkanie przybyły między innymi projektantka i ambasadorka marki Bulova Izabela Łapińska oraz Justyna Steczkowska (w sukni od Łapińskiej i w zegarku marki Bering na ręce). Goście pospieszyli oglądać jesienno-zimową kolekcję i delektować się waniliowymi i czekoladowymi przysmakami”.
I proszę. Oto przed nami: Agata Załęska, która „zastąpiła Katarzynę Pakosińską w Kabarecie Moralnego Niepokoju”, Waldemar Dąbrowski „z Diageo”, Jolanta Raszyńska, „fanka sukienek od Łapińskiej”, Katarzyna Grochola, która „pracuje nad nowym wizerunkiem”, Jolanta Borowiec z Polsat Cafe i Jarosław Szado – choreograf mody.
I to wszystko za marne 99 groszy!
Ktoś mi powie, że to przede wszystkim nic ciekawego, a poza tym się powtarzam, bo tekst o folklorze polsko-ukraińskim już tu był i sprawa jest zakończona. Otóż możliwe, że to nie wszystko jest nie jest zbyt ciekawe, natomiast nie zgadzam się, że sprawa jest zakończona. Nie jest zakończona choćby z tego względu, że wszystko jest w ruchu i wszystko trwa. I wcale niekoniecznie musi chodzić o to, że od czasu, gdy ostatni raz zajmowaliśmy się tym wieśniactwem, pojawił się drugi Waldemar Dąbrowski i jest ich tam teraz dwóch. Chodzi o to, ze ostatnio bardzo przyspieszył również świat zewnętrzny i oba te światy zaczynają błyskawicznie odjeżdżać. Jeden reprezentowany przez bandę tych kretynów z jednej strony szyby, a drugi przez tę nędzę, która została z tej strony i z przylepionymi do szkła nosami wpatruje się w te światła. Jak ci Świadkowie Jehowy, co wiedzą, że są i tak poza zbawieniem, ale liczą że przez tę wiarę przynajmniej zostaną w pamięci owego szczególnego Absolutu.
Czytałem dziś gdzieś pełne radości doniesienie, że jednak kryzys nas nie rusza, bo Polacy jeszcze nigdy tak dużo nie kupowali jak kupują w ostatnich tygodniach. Że produkcja leci pełną parą, sklepy pękają w szwach, pieniądz przechodzi rąk do rąk, i że – jakie to śmieszne! – to pewnie dlatego, że nikt nas nie uprzedził, że jest kryzys i że trzeba oszczędzać. Szczególnie dobrze, jak słyszę, idą telewizory. Nawet brytyjski „The Economist” nie może się nadziwić, jacy my Polacy jesteśmy hardzi. Ale obok tej informacji pojawia się następna – największe sukcesy odnotowują banki. Żaden sektor gospodarki nie dokonał takiego przyspieszenia. W 2010 roku banki zarobiły na nas prawie18 procent więcej niż w roku poprzednim, natomiast w tym roku już niemal 40 procent więcej niż w roku 2010. I to mnie nie dziwi. Wystarczyć rzucić okiem na te kolejki w samych bankach, a później w sklepach. To prawda – Polacy nie dali się zwieść alarmistycznym nastrojom wysyłanym przez głupią opozycję. Nas kryzys nie dotyczy. I bardzo dobrze. Bo, jak wiemy, najgorsza jest panika.
Przepraszam bardzo, ale zanim dostanę cholery i zacznę złorzeczyć, znów spróbuje się poratować cytatem. Tym razem jednak już nie „Viva”, lecz tvn24.pl. I nim też zakończę ten dziwny tekst. I już tylko mam nadzieję, że ktoś kiedyś za to odpowie:
Kryzys - to słowo w mijającym roku odmieniano przez wszystkie przypadki. Jedni twierdzą, że dopiero stuka do naszych drzwi od Zachodu, drudzy, że już u nas jest i w przyszłym roku się zadomowi na dobre. Jest też wielu takich, którzy twierdzą, że Polski się on w ogóle nie ima.
Dowodów na to, że kryzysu w Polsce – przynajmniej na razie – nie ma, jest wiele. Firmy należące do znanego inwestora, Zbigniewa Jakubasa, w ubiegłym roku osiągnęły prawie miliard złotych przychodu i ponad 700 mln. zł zysku. Przez ostatnie dwa kryzysowe lata Jakubas awansował o 23 miejsca w rankingu najbogatszych Polaków, lądując na 15. miejscu.
- Był to rok na pewno bardzo udany i jeden z lepszych w mojej historii biznesu. Ja jestem optymistą co do polskiej gospodarki i na najbliższe dwa lata też przewiduję duże wzrosty w swoich firmach - mówi miliarder. Na potwierdzenie dodaje, że w sytuacji, gdy branża deweloperska zniżkuje - kupił za kilkaset milionów złotych tereny inwestycyjne nad Wisłą za gotówkę, bez kredytu.
Marek Goliszewski z Business Center Club: - Rok 2011 był rokiem dobrym dla przedsiębiorców. Świadczy o tym wzrost gospodarczy i to jest w dużej mierze zasługa zwiększonych obrotów firm, wychodziliśmy też z eksportem na zewnątrz. W sumie był to rok dużo lepszy, niż się spodziewaliśmy.
Jest branża, która wydaje się zyskiwać najwięcej. - Wielkim wygranym w Polsce jest sektor bankowy. Wyniki finansowe banków w 2011 roku są fenomenalne - mówi Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Potwierdza to Iwona Sroka, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. - Mamy bardzo dobre wyniki banków. W sumie 15 mld zł to rekordowe zyski. Jeśli chodzi o branżę ubezpieczeniową, to również sytuacja jest bardzo korzystna ponieważ nie mieliśmy żadnych większych klęsk żywiołowych - tłumaczy.
- Kryzys europejski nie jest tak głęboki i straszny, jak ludzie sądzą. Są też inne dowody, że Polacy mantrą, w której jedynym członem jest słowo ‘kryzys’, mocno się nie przejęli. - Kryzysu nie ma tak naprawdę. Podoba mi się komentarz ‘The Economist’ sprzed jakiegoś czasu, że znowu Polakom zapomniano powiedzieć, że jest kryzys i w związku z tym konsumują, produkują i dobrze się bawią. To zjawisko bardziej psychologiczne i socjologiczne niż ekonomiczne - mówi Kazimierz Krupa, redaktor naczelny polskiej edycji magazynu ‘Forbes’.
Prof. Stanisław Flejterski, ekonomista z Uniwersytetu Szczecińskiego dodaje: - Jesteśmy jako Polska beneficjantami ‘kryzysu’. Ten nasz optymizm może wziął się z tego, że pamiętamy, jak to było ponad 20 lat temu, a było znacznie gorzej”.
I tak to własnie się nam plecie. Stępniewski, Goliszewski, Mlynkova, Flejterski, Jakubas, Sykut, Fijał, Arendarski, Sroka, Krupa, Grycan, Sworowska. No i sprawa najważniejsza, zapowiedziana na samym początku: dziecko Katarzyny Glinki już w drodze!

Serdecznie zachęcam do kupowania książki z wcześniejszymi tekstami z tego bloga, zatytułowanej pięknie “O siedmiokilogramowym liściu i inne historie”, która jest dostępna tuż obok po prawej stronie. Zapewniam że warto. Pod spodem też można znaleźć numer konta, na który bardzo proszę wpłacać cokolwiek kto ma luźnego. Bardzo dziękuję.

21 komentarzy:

 1. @Toyah

  Ale menażeria! Aż chciałoby się zawołać: Gdzie jest Biedroń i ten drugi/a - hermafrodyta.

  Partner Joanny Przetakiewicz Jan Kulczyk. Cóż za skromność! Zawsze też się zastanawiam, gdzie się kończy konkubent a zaczyna partner?

  Pochlebiam sobie, że nie znam bardzo wielu nazwisk z tych przytoczonych w tekście. Z Kasią Glinką na czele a życzę jej szczęśliwego rozwiązania.

  A co do tego rozdawania gazety niemal za darmo, to po mojemu zwykły zabieg marketingowy - żeby wyjąć trzeba włożyć.

  Kiedyś, kiedyś czytywałem gazetę, którą kupowała moja mama "Kobieta i Życie". Tam na takie tam ploteczki przeznaczona była ostatnia strona i wystarczało. Dziś jest to cały przemysł i chyba kilkadziesiąt tytułów "plotkarskich" o internecie nie wspominając.

  Wolność, po co wam wolność
  macie przecież Kasię Glinkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. @Kozik
  Ciekawe z tą Przetakietkiewicz. Ja jestem niemal pewien, że ona jeszcze niedawno była żoną Kulczyka.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Toyah
  Słuchaj nie wiem czy to z Twojej strony celowa prowokacja - jeżeli tak to Ci się udało !
  Wkurzyłeś mnie - ja nie mam czasu aby czytać co tam napisali w Vivie !
  O tym czy jest kryzys czy nie to przekonuję się codziennie.
  "Idę" słuchać dalej "rozmowy niedokończone" w RM - dziś ciekawy temat: Przyczyny i źródła globalnego kryzysu finansowo - gospodarczego, jego możliwe scenariusze w przyszłości i konsekwencje dla Polski
  prof. dr hab. Paweł Soroka, dr inż. Krzysztof Lachowski.
  Tymczasem....

  OdpowiedzUsuń
 4. @raven59
  Prowokacja? A na czym to niby miał polegać zamysł tej prowokacji?

  OdpowiedzUsuń
 5. @Toyah
  abym marnotrawił czas na czytanie sprawozdania "Co tam w Vivie" ;-)

  A tak na poważnie, robią tym biednym ludziom z mózgu galaretę, najciekawsze to to, że oni sobie dają tą galaretę robić. Ale skoro jako powiadasz za 0,99 zł to przecież za darmo.

  OdpowiedzUsuń
 6. @Kozik
  Co za pytanie! Partnerów mają osoby z towarzystwa, a konkubentów ludzie z gminu.

  OdpowiedzUsuń
 7. @raven59
  Ja wcale nie byłbym taki pewny, że to było sprawozdanie z tego, co tam w 'Vivie'. Gdyby to tak potraktować, to większość tekstów, które tu zamieszczam, należałoby uznać za prowokację pod wspólnym tytułem: 'Co tam u Donalda Tuska i jego przyjaciół?'
  Problem polega na tym, że oni nas przerabiają na ruski szaszłyk, a my z pogardą wzruszamy ramionami, że co mnie to obchodzi? Ja i tak swoje wiem. Czy to z 'Uważam Rze' czy z 'Rozmów niedokończonych'.
  Jest przeprowadzana bardzo poważna operacja. I tego faktu nie zmieni zasłanianie się naszą pogardą.

  OdpowiedzUsuń
 8. @Marylka
  Pod poprzednim tekstem, zanim jeszcze zaczął słuchać 'Rozmów niedokończonych' i poczuł moc, raven59 umieścił bardzo interesujący i w pewnym sensie przerażający link prowadzący do rozmowy z pewnym Aleksandrem Pociejem. On tam wprawdzie o konkubinach i partnerach nie wspomina, natomiast pojawiają się kurwy, dla elegancji nazywane 'ładnymi kobietami'.
  Chyba zaryzykuję i coś na ten temat napiszę.

  OdpowiedzUsuń
 9. @Toyah
  Przeczytałam. Najbardziej podobało mi się, że tam nie wpuszcza się "bandytów" (czytaj: tych, co osobiście ukradli pierwszy milion albo kazali strzelać do górników). Ale Fibaków i Jaruzelskie jak najbardziej. W drugim pokoleniu to już arystokracja.

  OdpowiedzUsuń
 10. @Marylka
  O tak! O tej Jaruzelskiej wczoraj sobie trochę tu w domu rozmawialiśmy. Ona na wszystkich zrobiła wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 11. @Toyah
  wiesz przecie, że moje obruszenie było w formie ironii, choć rozłożone na 2 komentarze...

  Przerabiają na ruski szaszłyk - nas i innych, podsuwając tematy które maja zająć głowę rzeczami nieważnymi a tymczasem swoje robią.

  Już się nie mogę doczekać "pociejowej notki"

  OdpowiedzUsuń
 12. @toyah

  za byle 99 groszy dostałeś wiedzę o świecie. W niej dwie kardynalne zasady konstrukcyjne III RP. Jedna dotyczy konstrukcji władzy, a druga gospodarki.

  1) władza ma być dyskretnie sprawowana od tyłu.

  Wyjaśnił to Rywin Michnikowi: nie będziesz stał w pierwszym szeregu, ale w drugim, trzecim. Jeśli trzeba przypierdolić, to dopiero wtedy.

  Zatem pierwszy szereg, to opisani u Ciebie harcownicy, celebryci sypiący złotym piaskiem w oczy. Prawdziwa akcja odbywa się poprzez "przypierdalanie" z drugiego szeregu (wykonawcy) i z trzeciego (szefowie).

  Zauważ, że m.in. bohaterem opisywanego artykułu jest harcowniczka Przetakiewicz (Sz.1). Dlatego Kulczyk (Sz.2) występuje jako dodatek do niej, tj. jako "partner Przetakiewicz", którego widać przywlokła ze sobą.


  2) Druga zasada, dotyczy byznesu. Nie ma mowy o kapitalizmie, bo ten się spełnia, gdy do rzeczywistych interesów dopuszczeni są możliwie wszyscy. To jest właśnie sens pojęcia "rynek".
  Ten zaś ustrój gospodarczy, o którym mówią wskazywani u Ciebie znawcy, to ustrój interesów dla wybranych kosztem całej reszty. To nie jest rynek!

  Ci panowie świetnie o tym wiedzą, lecz przecież odzywają się z Sz.2, pod okiem Sz.3, który nominuje komu, jak długo i jakie interesy wolno robić w Sz.1, a jak który zasłuży, to nawet w Sz.2.

  Pozostali (tj. spoza szeregów) morda w kubeł z celebrytami, tzn. morda w telescreen 1984'.


  Najlepsze życzenia na nowy rok. Takie ustroje nie są trwałe.

  OdpowiedzUsuń
 13. jako, że nie mam TV, Glinkę kojarzę przede wszystkim z lansowania się pod Krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. Także nei jest to osoba przypadkowa, a nader zasłużona.

  Co do Jaruzelskiej- czuję, że po Wałęsowej niebawem wyda książkę pani J. Tylko nie wiem- czy starsza, czy młodsza, czy obie razem.

  OdpowiedzUsuń
 14. @Iza
  To znaczy, że kariera Glinki zrodziła się pod tym Krzyżem?
  To byłoby zgodne z logiką systemu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Marylka,
  kariera chyba zaczęła sie wcześniej. Na Krakowskim może tylko musiała zapłacić cenę za jej utrzymanie? Raczej nie poszla tam przecież z własnej inicjatywy.

  OdpowiedzUsuń
 16. @raven59
  Ja bym raczej mówił nie o podsuwaniu tematów, ale o świeceniu światłem w oczy.

  OdpowiedzUsuń
 17. @Iza
  A ona pod tym krzyżem grała w piłkę, czy co?

  OdpowiedzUsuń
 18. Toyah,
  Poszla "obejrzeć ten cyrk".
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/857-gazeta-polska-szantazysta-piesiewicza-pod-palacem-prezydenckim

  OdpowiedzUsuń
 19. @Toyah

  Nic zgryźliwego nie będzie, bo nie znam ludzi o których piszesz.
  A już tego Lejba, o którym dwa razy napisałeś w szczególności.
  Czy on też nas nienawidzi?

  OdpowiedzUsuń
 20. @Iza
  Jasna sprawa. Teraz już wiem wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 21. @jazgdyni
  Ja tez nie znam ludzi, o których tam piszę. Ten tekst właśnie był o ludziach, których nie znam. Gdyby to byli ludzie, których znam, ten tekst nie miałby sensu. Myślałem, że to jest jasne.
  Co do Fogelmana, o nim był tekst poprzedni i uważam, ze to że ja wiem kto to taki, świadczy o mnie dobrze.
  Czy nas nienawidzi? Ja już Ci to tłumaczyłem w którymś z poprzednich komentarzy i nic nie zrozumiałeś, więc nie chce mi się powtarzać.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.