środa, 7 października 2009

Trzeci Świat

Dzisiejsza Rzepa uznała za stosowne opublikować tekst Waldemara Kuczyńskiego, w którym Kuczyński pisze tak: "CBA powinno być rozwiązane lub poddane detoksykacji, odtruciu. Chodzi o bezwzględne odsunięcie od kierowania urzędem Mariusza Kamińskiego, a następnie wykorzonienie pisowskiej ideologii z myślenia i działania tego urzędu.
'Detoksykacja', 'bezwzględne odsunięcie', 'wykorzenienie'. Oto słowa wypływające z ust Kuczyńskiego przy okazji największej afery korupcyjnej współczesnej Polski. Słowa oczywiście niezwykle charakterystyczne - co już samo w sobie jest ciekawe - ale też skierowane nie przeciwko przestępcom, lecz przeciwko policjantom. I to, moim zdaniem, stanowi całą tę rozpacz, w jakiej jest ostatnio pogrążona nasza Polska. Nie to że Kuczyński mówi to co mówi. Lecz to, że mentalność, którą te słowa wyrażają, w dzisiejszej Polsce jest w jakiś sposób autoryzowana.
Tak więc wygląda oficjalne życie naszego kraju. Nie świat ciemnych interesów, czy mafijnych potyczek, lecz najbardziej oficjalna część sfery publicznej. To jest właśnie to, co przyjęło się określać jako Trzeci Świat. I nie ma już nawet jak żartować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.