sobota, 17 października 2020

Czy Facebook zapowiada godzinę W?

 

       Jeśli chodzi o Lecha Wałęsę, to przynajmniej od czasu gdy on coś wspomniał o kosmitach, nie ma rzeczy, którą byłby mnie w stanie zaskoczyć. Mało tego, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że on coś powie, a ja poczuję choćby najmniejsze zdziwienie. Krótko mówiąc, z mojego punktu widzenia, Lech Wałęsa nie stanowi dla mnie choćby najmarniejszej zagadki. Wyobraźmy sobie na przykład, że on któregoś dnia na swoim facebookowym profilu napisze, że właśnie nawiązał kontakt z obcymi z Kosmosu i oto z nimi negocjuje kontrakt na zabicie Jarosława i Lecha Kaczyńskich – otóż ja nawet na milimetr nie uniosę brwi; nawet nie pomyślę, że o co chodzi z tym Lechem, który przecież od dawna nie żyje. Zwyczajnie przejdę nad tą wypowiedzią do porządku dziennego z tego powodu, że uważam Lecha Wałęsę za człowieka cierpiącego na ciężką psychozę, a ponieważ parę razy w życiu miałem okazję obserwować z bardzo bliska, jak ta choroba działa, gdy chodzi o niego akurat, zachowuję pełen spokój.

        Dlatego też wczorajsza informacja, która zrobiła w mediach pewną karierę, że Lech Wałęsa zadeklarował na Facebooku chęć zabicia „Kaczyńskich i ich kumpli”, przeszłaby przeze mnie niezauważona, gdyby nie to, że nagle zapragnąłem sprawdzić, w jaki sposób ona została przyjęta przez jego fanów i oto co zobaczyłem. Mamy więc oryginalny tekst apelu:

Zawsze ostrzegałem przed Kaczyńskimi i ich kumplami. Zawsze uważałem że prędzej czy później będzie tylko możliwość fizycznego ich usunięcia niezależnie od ceny. Jak będziecie przekonani, będę do dyspozycji”,

a pod spodem to:

Arkadiusz Śliwa: Nie ma na co czekać Panie prezydencie. Proszę powiedzieć co robić??

Mateusz Kozłowski: Jestem chętny bo nie mogę oglądać już jak niszczą nasz kraj.

Andrzej Nowik: Chyba już dojrzewamy do tego wszyscy, Kaczyński sam władzy nie odda...im dłużej będzie trwał u żłoba wraz z jego skołowani [?] tym bardziej będzie okopany...do dzieła!

Agata Książkiewicz: Nie ma na co czekać! Już i tak jest zbyt późno.

Katarzyna Opala: Znaczy się polowanie na kaczkę czas zacząć.

Elzbieta Langer: Czas najwyższy, czekamy na ruch noblisty!!!!

Artur Kucharczyk: Zwarty i gotowy do godziny W. Pozdrawiam Pana Prezydenta.

Renata Rams: Proszę Pana, dziękuje za te słowa. Nie ma czasu...

Tomasz Młynarczyk: Sam kaczy kuper mówił że odda władze jak go ubiją.

Artur Kuhn: Idę razem z Panem...

Krzysztof Zawada: Fizyczne usunięcie czyli za włosy i do pisuaru?

George Dramowicz: Jestem w 100% przekonany. Czekam na wynik... i powodzenia.

Wieslaw Grykien: Ja już jestem gotowy. Jeżeliby mnie było stać na samouzbrojenie się to już bym leżał na jakimś dachu.

Joanna Marek Lewandowscy: Chciałbym zobaczyć jak Karakan wpierdol obskakuje.

Jerzy Edward Baka: Czy Pan Prezydent teraz zajmuje się mokrą robotą? Zrzucimy się ile trzeba.

Danuta Reguła: Służę wsparciem panie Prezydencie.

Krystyna Jurczak: Trzymam kciuki. Czekamy na decyzję.

Henryk Torucki: Ja również dziękuje za gotowość. Jak coś to tylko dać znać, bardzo chętnie pomogę.

Paweł Jakubowski: Czekam na to z niecierpliwością!

Dominik Beer: Możemy się na hitmana zrzucić.

Agnieszka Szulga: Brawo, Panie Prezydencie! Jechać z nimi!!!!

Zbigniew Staniak: I ja pomogę.

Dorota Witkowska: Lechu! Snajper! 

Robert Kaczynski: Trzeba coś zrobić.

Patryk Fierka: Jazda z z kurwami.

Sebastian D-nn: Naturalne, że dyktatorów lud usuwa siłą. Haniebni to są oni sami. Chamstwo, świry i bezmózgi u władzy. Raka usuwa się fizycznie.

Damian Budziosz: Leszek Ty już jesteś bohater. A przed Tobą szansa by stać się naszym wybawcą, naszym Bogiem. Prosimy rozstrzelaj tego małego śmierdziela, patrząc mu prosto w te kacze, zawistne ślepia.

 ***

        Ktoś powie, ze to wszystko są ludzie niemal tak samo zaburzeni jak Wałęsa, więc jest całkiem prawdopdoobne, że on nawet nie mają świadomości, że tu chodzi o zabójstwo. I to jest oczywiście możliwe, choć szczerze powiedziawszy, wątpię. Przejrzałem troszeczkę opisy niektórych z nich i większość to osoby w najmniejszym stopniu nie rzucające się w oczy: dyrektorka szkoły, Centrum Nauki i Biznesu, Associate w SQA Services, Inc., Driver-delivery w G&M Tasty Trading, kierownik w Spaw-Mar Szydłowski Mariusz... to ten od strzelania w kacze ślepia. Nie bardzo więc potrafię sobie wyobrazić, że to jest jakaś kolonia wariatów. Ale załóżmy, że się mylę, to są autentyczne świry. Nawet jeśli jednak, to owszem, jest też możliwe, że wśród nich są i tacy – niechby i nawet było ich zaledwie paru – którzy wcale nie żartują i są gotowi na, jak to wspomniał ich mistrz, zapłacenie każdej ceny. Niechby tam był choćby tylko jeden taki chętny. Oto na przykład w pewnym momencie pojawia się komentarz kogoś podpisanego jako Paweł Śmiałek i zawiera tylko jedno słowo: „priv”, co jak rozumiem, oznacza, że on ma Lechowi Wałęsie do przekazania wiadomość prywatną. A ja się zastanawiam, cóż to za wiadomość. Czy może chodzi tu o to, by mu wytłumaczyć, że powinien się opamiętać, że to co robi jest złe? Nie wydaje mi się. Do tego mu prywatny kontakt z Wałęsą nie jest potrzebny. Zaglądam na profil owego Śmiałka i widzę coś takiego:

 


       Przyznaję, że od czasu jak trafiłem na niesławną „Krainę Grzybów”, czegoś równie mocnego nie widziałem. Więc jeszcze raz: ciekawe, co on ma Lechowi Wałęsie w kwestii jego wczorajszego wpisu do powiedzenia?

1 komentarz:

  1. Wałęsa oficjalnie wystawił zlecenia na rynku i odzywają się chętni. Gość pewnie zapytał o sprawy techniczne i zabezpieczenie oraz wyraził gotowość. W razie czego powiedzą, że Bolek jest wariatem a ci co organizują takie ewenty jak zabójstwa Leppera czy Adamowicza mają materiał do przemyśleń. Kiedy ginie ktoś zamordowany za wiarę chrześcijańską islamiści się cieszą i wysyłają w eter kupę serducha z tego powodu. U nas jest już podobnie.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.