czwartek, 14 grudnia 2017

Czy poseł Dominik Tarczyński potrafi growlować?

            Jak informują mnie moi inspiratorzy w terenie, lokalne media poinformowały, że sędzia Sądu Najwyższego w mieście Spokane w amerykańskim stanie Washington, Julie McKay, postanowiła wyznaczyć dla siedzących tam za gwałt muzyków polskiego zespołu Decapitated kaucję w wysokości 100 tysięcy dolarów i tym samym nasi utalentowani sataniści, Wacław Kiełtyka, Rafał Piotrowski, oraz Hubert Więcek są już na wolności. Gdyby komuś umknęła cała historia, krótko przypomnę, że Kiełtyka, Piotrowski i Więcek po koncercie, jaki akurat przyszło im grać w owym Spokane, zwabili do swojego autokarku którąś z fanek zespołu i tam ją seksualnie poturbowali. Czy ona ich o to, by ją zechcieli zwabić, bardzo prosiła, a potem postanowiła, że teraz to z kolei ona ich wykorzysta, czy może to była jakieś kompletnie oczadziałe tą czarną muzyką nieszczęście, które chciało tylko sobie z artystami zrobić zdjęcie, a ci zrobili to, co już wcześniej, kompletnie bezkarnie, zdarzało im się dziesiątki, a może i setki razy – tego oczywiście nie wiemy i wiedzieć nie będziemy. Faktem jest, że ona prosto z tego autokaru pobiegła na policję, no i w związku z tym, ci biedacy siedzą tam na tej amerykańskiej prowincji i czekają na to co im zgotuje przyszłość.
      I pewnie nie byłoby się czym ekscytować –  w końcu, jak wiemy, to Rolling Stonesi zostali jako pierwsi ukarani za publiczne oddawanie moczu, a Led Zeppelin nie musieli się wozić cuchnącymi autokarami, tylko do zabawy służył im własny samolot, w dodatku z pięknie wykaligrafowanym podpisem – gdyby nie fragment owej wiadomości, który z naszego punktu widzenia jest naprawdę poruszający. Oto bowiem, jak donoszą wspomniane media, wnioskując o wypuszczenie wspomnianej trójki za kaucją, obrona przedstawiła w sądzie list – i jak dziś twierdzi, to ów list został przez sędzię McKay potraktowany najpoważniej – od znanego nam aż nazbyt dobrze Dominika Tarczyńskiego, w którym ten  pisze co następuje: „Piszę ten list w interesie swoich rodaków, apelując o zwolnienie ich z aresztu za kaucją, tak by do czasu aż ich sprawa się wyjaśni, mogli oni przebywać na wolności. Zapewniam, że wszyscy traktują stawiane im zarzuty bardzo poważnie, a ja osobiście jestem bardzo zainteresowany tym, by byli oni dobrze traktowani i liczę na to, że warunki, w jakich przebywają będą dobre”.
      Jak się okazuje, obok Tarczyńskiego, w obronie naszych rodaków również stanął członek muzycznej grupy o podobnie co Decapitated adekwatnej nazwie Thy Art Is Murder i przedstawił osobiste świadectwo, w którym zeznał, że zgwałcona przez Polaków kobieta jeszcze podczas konceru zachowywała się jak szalona, czym Diabłu ducha winnych artystów sprowokowała.
      Niektórzy z nas pamiętają być może jeszcze przypadek pewnego Tomczaka, który przez sąd w Exeter został skazany na podwójne dożywocie za brutalny gwałt i w konsekwencji zabójstwo miejscowej kobiety. Kiedy brytyjski sąd wydał zgodę na to, by Tomczak odsiadywał wyrok w Polsce, polski sąd natychmiast zmniejszył mu wyrok do 22 lat więzienia, a media uruchomiły bardzo szeroko zakrojoną akcję, mająca na celu doprowadzenie do ułaskawienia Tomczaka, jako osoby rzekomo niewinnie oskarżonej. Zapytano wówczas wtedy jeszcze prezydenta, Lecha Kaczyńskiego, czy  rozważa zastosowanie wobec Tomaczaka prawa łaski. Odpowiedź była prosta: „Gwałcicieli nie ułaskawiam”.
      Od tego czasu minęło wiele lat i w ogóle wiele też się w Polsce zmieniło. Tomczak wprawdzie wciąż siedzi, natomiast prezydent Kaczyński nie żyje, a na politycznej scenie pojawili się ludzie pokroju Dominika Tarczyńskiego. No i jest jeszcze coś. Prawo i Sprawiedlwiość zanotowały sondażowy sukces, jakiego Polska nie zaznała chyba od czasu złotych dni tandemu Miller – Kwasniewski.
       My jednak zachowujemy pełen skromności spokój. Jak to, również wczoraj, w stacji TVP Info, powiedział kolega Tarczyńskiego, poseł  Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Schreiber, „My nie uważamy, że postradalismy wszystkie rozumy”. W tej sytuacji, ja jednak nie mogę się powstrzymać i nie złożyć gratulacji dla wszystkich państwa. Forza Polonia!

(http://www.spokesman.com/stories/2017/dec/12/polish-death-metal-bandmembers-released-from-jail-/)


W gorącym okresie przedświątecznym zachęcam wszystkich do odwiedzania naszej księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl i wybierania kolejnych fantastycznych prezentów.

3 komentarze:

 1. Wiem, że nie jest to najistotniejsze dla tego tekstu, ale oskarżenie, przebieg procesu i ''udowdnienie'' winy w sprawie Tomczaka były naprawdę bardzo, ale to bardzo kontrowersyjne.

  OdpowiedzUsuń
 2. @goodchild
  Wszystko co wiem na temat tego zabójstwa, to opinie z mediów. Jedyny fakt to ten, że on w roku 2016 wnosił o zwolnienie i sąd go nie wypuścił.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od asystowania egzorcystom do kibicowania satanistom. Ciekawa droga Dominika...

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.