środa, 2 września 2020

Integrator: Pierwszy łotr Europy

Czytam dzisiejszy wywiad Sierakowskiego z Tuskiem, i choć rzadko mi się to zdarza, przerywam lekturę bynajmniej bez zamiaru jej późniejszego kończenia. Najwyraźniej spadek ciśnienia, brak słońca powoduje obniżoną tolerancję dla głupot. Bo czy jest sens tracić czas dla tekstu w którym pada sugestia autora dotycząca potrzeby zorganizowania w Polsce Majdanu, w dodatku z udzialem Białorusinów gdy oni już skończą ten swój? Niby, że co, że Kaczyński to taki Putin a my tu w Polsce mamy totalitaryzm? To są przecież bzdury na takim poziomie oderwania, których normalny człowiek w trosce o zachowanie zdrowego osądu rzeczy powinien unikać jak ognia. Trudno też, że spokojem "słuchać" oskarżeń Tuska, jakoby polityków PiS i Łukaszenkę łączyła niewidoczna więź sympatii, by w kolejnych akapitach odnaleźć historyczne niemal oświadczenie.

Oto dziadek Tusk ogłasza, że gdy na Ukrainie trwał Majdan a on był premierem Polski, zadzwonił do niego Łukaszenka by ten wsparł pomysł personalnej unii bialorusko-ukrainskiej z Łukaszenką na czele jako prezydentem. Przy czym autor wywiadu, jakby mało było w tym jednym zdaniu sensacji, niemalże jednym tchem zaraz dopytuje czy prawda to, że ten sam Łukaszenka proponował jego rozmówcy funkcję prezydenta Ukrainy? Tusk jak to on, odpowiada nie na pytanie, ale też nie zaprzecza a my przez to nie wiemy jak wyglądała tamta rozmowy i w jakich okolicznościach miałby zostać prezydentem sąsiedniego państwa, niemniej blado to wygląda wobec oskarżeń stawianych akapit wcześniej politykom PiS. Im, coby tam nie knuli z Łukaszenką, tenże nie zaproponował, póki co przynajmniej, tak wysokich stanowisk w dodatku w cudzym państwie. To jest dopiero prawdziwy dowód uczucia!

Czytam tak sobie tę rozmowę i nagle czuję, że jakoś kompletnie mnie to już nie interesuje, że ja myślami już schodzę po schodach, ba! ja się w pośpiechu z tej bajki ewakuuję bo to nie jest już poważna rozmowa, to jest jak opowieść człowieka porwanego przez UFO. Nawet  dwóch. Jeszcze jeden taki tekst i przyjdzie mi położyć sie u psychologa.

Ale jest inny jeszcze wniosek z tej lektury (przy założeniu, że to jednak mnie UFO porwało a on się twardo trzyma gleby), że Tusk to jest pierwszy przed wszystkimi łotr Europy. Wszak gdyby mu takiej opinii nie dały placówki dyplomatyczne jakie gościmy w Polsce, to nie wyszedł by do niego ani Łukaszenka z propozycją prezydentury na Ukrainie ani Putin z pamiętną propozycją wspólnej na nią napaści.

Autor: Integrator

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.